LSK: ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź. Transmisja w Polsacie Sport

Siatkówka
LSK: ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź. Transmisja w Polsacie Sport
fot. PAP

W łódzkiej Sport Arenie czekają nas wielkie emocje. Po 36. latach posuchy siatkarki ŁKS Commercecon mogą zapewnić sobie mistrzostwo Polski. Czy poniedziałkowe derby z Grot Budowlanymi Łódź będą ostatnimi w tym sezonie? Odpowiedź poznamy już niebawem! Transmisja meczu ŁKS Commercecon Łódź - Grot Budowlani Łódź w Polsacie Sport.

Siatkarki ŁKS Commercecon w serii prowadzą już 2:0. Oba zwycięskie boje były bardzo wyrównane i rozstrzygały się w tie-breaku, w którym jednak Grot Budowlane nie miały już siły. Atutem biało-czerwono-białych w tym sezonie jest zespołowość i dobre rozegranie Marty Wójcik.

 

W obu spotkaniach liderką zespołu była Regiane Bidias, która zdobyła odpowiednio 20 i 27 punktów. Na tym polu nie ustępowały jej koleżanki, bowiem w obu meczach granice piętnastu punktów przekroczyły także Aleksandra Wójcik, Klaudia Alagierska, Zuzanna Efimienko-Młotkowska i powracająca do kadry Izabela Kowalińska.

 

Ełkaesianki mogą liczyć na wyjątkowe wsparcie. Bilety na poniedziałkowe starcie wyprzedały się jeszcze przed pierwszym meczem finałowym, czyli przeszło dwa tygodnie. Nie jest to dziwne, gdyż kibice ŁKS-u niejednokrotnie pokazali się z dobrej stronie w polskich, czy nawet europejskich halach. Wyjątkowym kibicem, który przyniósł szczęście był Marcin Gortat, jego jednak zabraknie na poniedziałkowym meczu, co mogą wykorzystać zawodniczki Grota. Polski koszykarz zapowiedział jednak, że na czwartym meczu (jeśli do niego dojdzie) będzie znów dopingował siatkarki klubu, którego jest wychowankiem.

 

 

Grot Budowlane do całej serii podchodziły jako faworytki, jednak wąska kadra sprawiła, że są o krok od srebrnego medalu, co i tak będzie dla nich sukcesem. Siatkarki rozbudziły apetyty gładko pokonując obecnego mistrza Polski Chemika Police 3:0 i 3:1.

 

Niekwestionowaną gwiazdą Budowlanych jest Jovana Brakocević, która w drugim meczu finałowym pobiła rekord ataków w jednym meczu. Serbka do piłki wyskoczyła, aż 68 (!) razy, z czego ponad połowę zamieniła na punkty. Nie ma wątpliwości, że to obecnie najlepsza siatkarka Ligi Siatkówki Kobiet.

 

W Grocie zawodzą przyjmujące, które w ataku nie są w stanie odciążył Brakocević. Zarówno Anna Bączyńska, jak i Julia Twardowska nie potrafią przebić się przez skuteczny blok derbowych rywalek. Presji finałów nie zniosła Magdalena Stysiak, która po katastrofalnym pierwszym meczu, nie opuściła kwadratu dla rezerwowych w drugiej partii.

 

Czy seria finałowa się zakończy i na szyjach Ełkaesianek po 36. latach znów zawisną złote medale? Przekonamy się o tym już wieczorem.

 

Początek transmisji trzeciego meczu finałowego ŁKS Commercecon - Grot Budowlani Łódź o godzinie 20:30 w Polsacie Sport.

 

WYNIKI I TERMINARZ LSK

mż, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze