Canelo - Jacobs: Karta walk

Sporty walki
Canelo - Jacobs: Karta walk
fot. Youtube

Najbardziej lukratywna walka pięściarskiego roku odbędzie się już w najbliższy weekend. W nocy z soboty na niedzielę do ringu wejdą Canelo Alvarez (51-1-2, 35 KO) oraz Danny Jacobs (35-2, 29 KO). Stawką pojedynku będą pasy mistrzowskie IBF, WBA oraz WBC kategorii średniej. Transmisja gali od godziny 3:00 w Polsacie Sport!

Canelo Alvarez powraca do rywalizacji w kategorii średniej. W pierwszej obronie tytułów zdobytych w konfrontacji z Giennadijem Gołowkinem zmierzy się z Danielem Jacobsem. Czy wygrana w Las Vegas może rozpocząć drogę do trzeciej rywalizacji z Kazachem?

 

- Faworytem jest Alvarez, ale nikt o zdrowych zmysłach nie skreśla Amerykanina. Jeśli wygra Canelo, a tak prawdopodobnie się stanie, bo przy równych rundach będzie miał wsparcie, to we wrześniu lub później doczekamy się trzeciego starcia z Gołowkinem. Amerykanie lubią trylogię, a to jest najważniejsze - ocenia Janusz Pindera, ekspert Polsatu Sport.

 

Historia Daniela Jacobsa jest natomiast już materiałem gotowym na scenariusz filmowy. W 2011 roku zdiagnozowano u niego nowotwora kości. On nie tylko uporał się z problemami zdrowotnymi, ale wznowił karierę sportową. W 2017 roku otrzymał szansę walki o tytuł z Gołowkinem. Na kartach punktowych przegrał z Kazachem, ale pokazał się z bardzo dobrej strony. Po trzech zwycięstwach zmierzy się z kolejnym wielkim pięściarskiej świata - Canelo Alvarezem.

 

Kto wystąpi jeszcze podczas gali w Las Vegas?

 

Karta główna (3:00 - Polsat Sport):

 

Canelo Alvarez (51-1-2, 35 KO) - Danny Jacobs (35-2, 29 KO)
Vergil Ortiz Jr (12-0, 12 KO) - Mauricio Herrera (24-8, 7 KO)
Joseph Diaz Jr (28-1, 14 KO) - Freddy Fonseca (26-2-1, 17 KO)
Lamont Roach Jr (18-0-1, 7 KO) - Jonathan Oquendo (30-5, 19 KO)

 

Karta wstępna:

 

Sadam Ali - Anthony Young
John Ryder - Bilal Akkawy
Aram Avagyan - Francisco Esparza
Alexis Espino - Billy Wagner

 

Transmisja gali z walką Canelo Alvarez - Danny Jacobs w nocy z soboty na niedzielę od godziny 3:00 w Polsacie Sport!

mt, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie