De Ligt: Odpoczynek w lidze nie miał dla nas dużego znaczenia

Piłka nożna

- Osobiście czułem się bardzo dobrze, jednak tygodniowy odpoczynek od ostatniego meczu w Eredivisie nie ma na końcu takiego znaczenia. To nie jest kwestia odpoczynku, tylko charakteru. Ostatnio graliśmy przecież w lidze, a potem z Juventusem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i też daliśmy radę. Dzisiaj pokazaliśmy siłę, walczyliśmy za siebie nawzajem i pokazaliśmy serce - powiedział po wygranym meczu z Tottenhamem Hotspur zawodnik Ajaksu Amsterdam Matthijs de Ligt.

Mateusz Borek: Porozmawiajmy jak Mateusz z Matthijsem... Jesteś jednym z bohaterów Ajaksu. Za wami bardzo ciężki, ale zarazem niezwykle udany mecz, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że rewanż będzie miał miejsce w Amsterdamie.

 

Matthijs De Ligt: To na pewno dla nas dobry wynik. Nie jest łatwo grać przeciwko Tottenhamowi na wyjeździe, ale poszło nam bardzo dobrze i wygraliśmy 1:0. Teraz najważniejszy będzie dla nas rewanż 8 maja.

 

Mieliście trochę problemów, gdy gospodarze zmienili system gry na ten z czwórką obrońców. Pozytywny impuls dał z pewnością Moussa Sissoko.

 

Francuz faktycznie wniósł w poczynania "Kogutów" wiele pozytywnej energii. Musieliśmy pozostać silni, by przeciwstawić się przeciwnikom, jednak daliśmy radę i jestem dumny z drużyny.

 

Mieliście siedem dni przerwy od ostatniego meczu ligowego. Jak czuliście się pod względem fizycznym?

 

Osobiście czułem się bardzo dobrze, jednak na końcu, to nie jest kwestia odpoczynku tylko charakteru. Ostatnio graliśmy przecież w Eredivisie, a potem z Juventusem w ćwierćfinale Ligi Mistrzów i też daliśmy radę. Dzisiaj pokazaliśmy siłę, walczyliśmy za siebie nawzajem i pokazaliśmy serce.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

Mateusz Borek, AŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze