Duński pomocnik w wywiadzie pomeczowym zaznaczył, że gra "Kogutów" nie wyglądała tak jak zakładali sobie piłkarze. - Nie graliśmy zbyt dobrze. Nieco lepiej wyglądaliśmy w drugiej połowie, ale mamy dużo do poprawy. Wiedzieliśmy, że Ajax lubi utrzymywać się przy piłce i to właśnie robił - zauważył Eriksen, który w przeszłości grał w drużynie z Amsterdamu.

 

27-latek docenił klasę przeciwnika we wtorkowym meczu. - Ajax to świetny zespół, ale trochę im pomogliśmy. Mieli poczucie, że kontrolują to spotkanie. Zabrakło nam ostatniego słowa - stwierdził pomocnik Tottenhamu.

 

87-krotny reprezentant Danii wyliczył błędy, które popełniał jego zespół. - Na początku meczu byliśmy cały czas spóźnieni. Staraliśmy się grać pressingiem, ale Ajax potrafił nas rozszyfrować. Graliśmy szybciej z przodu, ale to wszystko było za mało, żeby osiągnąć korzystniejszy rezultat - zakończył doświadczony zawodnik.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.