Leśnodorski pomoże siatkarzom ONICO? "Wygrali, więc ciężko przyjąć, że nie wygrali"

Siatkówka

Działacze ONICO Warszawa wciąż walczą zmianę wyniku pierwszego finałowego meczu PlusLigi z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Po komunikacie Polskiej Ligi Siatkówki, klub przekazał sprawę kancelarii prawnej LSW, której współwłaścicielem jest były prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski.

Pierwsze finałowe starcie tegorocznego sezonu PlusLigi zakończyło się w atmosferze skandalu. Najwięcej kontrowersji wzbudziła zmiana decyzji arbitra w kluczowym momencie tie-breaka. Sędzia Wojciech Maroszek najpierw przyznał punkt ONICO po ataku Nikołaja Penczewa i zakończył mecz. Po dłuższym zastanowieniu cofnął jednak swą decyzję, dopatrując się błędu w przyjęciu popełnionego przez Piotra Łukasika. Mecz toczył się dalej, a siatkarze ZAKSY wygrali tie-breaka 17:15.
 
Natychmiast po zakończeniu meczu stołeczny klub złożył protest, w którym zażądał jego powtórzenia. W poniedziałek zarząd Polskiej Ligi Siatkówki w oficjalnym komunikacie ukarał sędziego i protokolanta, uznając, że popełnili oni błędy. Mimo to, wynik meczu został utrzymany. 
 
W rozmowie z Polsatem Sport potwierdził to Paweł Zagumny:
 
– Oczywiście był błąd sędziego. Do tego się przyznaliśmy, przyznał się sędzia. Nie ma jednak mowy o odwróceniu wyniku i powtórzeniu meczu. Coś takiego nie miało nigdy miejsca w siatkówce i nie będzie miało miejsca w PlusLidze – powiedział prezes PLS. 
 
"Powyższe pismo godzi nie tylko w klub, kibiców i zawodników ONICO Warszawa, którzy zgodnie z zasadami fair play walczyli na boisku, ale w całe środowisko polskiej siatkówki. W związku z powyższym podjęliśmy decyzję o podjęciu dalszych kroków i przekazaniu sprawy kancelarii prawnej" – przeczytaliśmy w odpowiedzi klubu na oświadczenie władz ligi. 
 
Sprawą ma zająć się kancelaria LSW (Leśnodorski, Ślusarek i Wspólnicy). Jej współwłaściciel, były prezes Legii Warszawa Bogusław Leśnodorski, kilkukrotnie odniósł się do niej na Twitterze:
 
"Jak się chce to wszystko można. Wygrali, więc ciężko przyjąć, że nie wygrali... Nawet PLS powinien to zrozumieć." 
"Dzięki za zaufanie. Damy sobie radę, a przy okazji naprawimy trochę świat." 
 
 
Sprawa trafi teraz do sądu odwoławczego przy Polskim Związku Piłki Siatkowej. Tymczasem w środę 1 maja o godzinie 20.30 na Torwarze zostanie rozegrane drugie finałowe starcie ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (transmisja – Polsat Sport). Finałowa rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw.
 
W załączonym materiale wideo końcówka tie-breaka pierwszego meczu finałowego ZAKSA Kędzierzyn Koźle – ONICO Warszawa 3:2 (25:23, 25:21, 20:25, 27:29, 17:15).
 
RM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze