Penczew trafił do Polski po rocznej przygodzie we włoskim klubie Copra Elior Piacenza. Pierwszym przystankiem w PlusLidze był Effector Kielce (2012–13), potem były trzy sezony w barwach Asseco Resovii (2013–16), dwa kolejne w PGE Skrze Bełchatów (2016–18), nieudana przygoda ze Stocznią Szczecin (2018), a po finansowej klapie tego projektu przenosiny do ONICO Warszawa, w barwach którego Bułgar rywalizuje obecnie w finale PlusLigi.

Dodać trzeba, że były to dla Penczewa lata obfite w sukcesy. Dwukrotnie zdobył mistrzostwo Polski (2015 – z Asseco Resovią, 2018 – PGE Skrą), wywalczył też trzy medale srebrne (2014, 2016, 2017). Szósty krążek wywalczy w obecnym sezonie. Będzie to złoto, czy też srebro? Zadecydują o tym finałowe boje ONICO z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle.

Rosyjskie media informują, że po siedmiu sezonach 26-letni Penczew opuści polskie parkiety i przeniesie się do rosyjskiej Superligi, do drużyny Biełogorje. Drugim obcokrajowcem w Biełgorodzie ma być 25-letni serbski atakujący Drazen Luburic. W 2016 roku był przez kilka miesięcy siatkarzem PGE Skry. W Rosji grał już w Zenicie Petersburg (2017–18), a w obecnym sezonie reprezentuje barwy Halkbank Ankara.

– Na pewno będzie dwóch doświadczonych siatkarzy z zagranicy, którzy pomogą młodym zawodnikom w wykorzystaniu ich potencjału. Na razie to "tajemnica firmy". Umowy z tymi graczami zostały już podpisane, ale nie ujawnimy nazwisk aż do zakończenia mistrzostw – powiedział dyrektor sportowy Biełogorje Taras Chtiej w rozmowie z portalem bel.ru.

W obecnym sezonie siatkarze Biełogorje przegrali w ćwierćfinale z Fakiełem Nowy Urengoj 1–2 (3:2, 0:3, 2:3). W meczach o piąte miejsce zmierzą się z Lokomotiwem Nowosybirsk.

 

WYNIKI I TERMINARZ PLUSLIGI