Siatkarze ONICO Warszawa: Musimy jak najszybciej zapomnieć o sobocie

Siatkówka
Siatkarze ONICO Warszawa: Musimy jak najszybciej zapomnieć o sobocie
fot. Cyfrasport

– Musimy jak najszybciej zapomnieć o tym, co w sobotę wydarzyło się w Kędzierzynie, bo inaczej będzie trudno przeciwstawić się ZAKSIE – powiedział przyjmujący ONICO Warszawa Mateusz Janikowski. W drugim meczu finału, w środę 1 maja, siatkarze ze stolicy podejmą ZAKSĘ na Torwarze.

– Trudno, żeby emocje po sobocie w tak krótkim czasie opadły. To taka sprawa, która zdarza się bardzo rzadko i jest mocno kontrowersyjna. Oczywiście jest żal, ale musimy jak najszybciej o tym zapomnieć, bo inaczej możemy mieć problemy, by przeciwstawić się ZAKSIE. Moim zdaniem decyzja PlusLigi mogłaby być inna, ale z drugiej strony staramy się na to nie patrzeć – przyznał Janikowski.

– Czego się spodziewać w środę? Takiej gry ONICO, jak w Kędzierzynie. No i przede wszystkim zwycięstwa. Bo pokazaliśmy, że potrafimy z nimi wygrywać. Nie boimy się ZAKSY i mimo wszelkich przeciwności losu spróbujemy ich pokonać na swoim terenie. Musimy od początku grać tak, jak w trzech ostatnich partiach sobotniego spotkania – dodał.

– Podróż powrotna z Kędzierzyna? Kolorowo nie było. Każdy z nas zdawał sobie sprawę z tego, co tam się wydarzyło. Miejmy nadzieję, że więcej takich sytuacji już nie doświadczymy na parkietach PlusLigi. I w ogóle, że w siatkówce będzie jak najmniej takich błędów – stwierdził natomiast Dominik Jaglarski.

– Lepiej dla nas samych, żebyśmy nie śledzili tego zamieszania w mediach, jakie zostało wywołane po sobotnim meczu. Ale wiadomo, skoro to nas dotyczy, to naturalna kolej rzeczy, że ktoś coś usłyszy, przeczyta w Internecie, zobaczy w mediach społecznościowych. Trudno powiedzieć, jak całe to zamieszanie przełoży się na boiskową postawę obu zespołów – przyznał libero ONICO i dodał.

– Jedno jest pewne: w środę na boisko wyjdziemy jeszcze bardziej zmotywowani. Będziemy chcieli pokazać, że jesteśmy bardzo mocni, szczególnie przed własną publicznością. No i przede wszystkim nie zamierzamy po dwóch meczach przegrywać 0:2 w tej finałowej rywalizacji.

Drugi mecz finałowy PlusLigi: ONICO Warszawa – ZAKSA Kędzierzyn-Koźle w środę 1 maja o godzinie 20.30. Transmisja – Polsat Sport.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

RM, ONICO Warszawa

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze