Turniej bokserski im. Stamma: Niedźwiecki w półfinale

Sporty walki

Tomasz Niedźwiecki (91 kg) wygrał z Marokańczykiem Younessem Baallą 3:2 i awansował do półfinału turnieju bokserskiego im. Feliksa Stamma w Warszawie. We wtorkowych pojedynkach 1/8 finału triumfowali Łukasz Zyguła (69 kg) i Konrad Kaczmarkiewicz (81 kg).

W 2016 roku jeszcze pod nazwiskiem Bohdanowicz, Niedźwiecki zwyciężył w mistrzostwach Polski. W finale w Sokółce pokonał pięściarza zawodowego Adama Balskiego. Z kolei rok temu w potyczce o złoto MP w Karlinie przegrał z Michałem Soczyńskim 2:3. W piątek dojdzie do rewanżu w 1/2 finału Memoriału Stamma; Soczyński miał wolny los.

We wtorek do ćwierćfinałów zakwalifikowali się Zyguła i Kaczmarkiewicz, po zwycięstwach - odpowiednio - nad Szwajcarem Jonathanem Brunschweilerem 5:0 i reprezentantem Indii Sanjayem 4:1.

W poniedziałek, pierwszym dniu stołecznego turnieju, do półfinałów awansowali Damian Durkacz i Mateusz Polski (obaj 64 kg).