Widzew Łódź ukarał piłkarzy za ciągłe remisowanie

Piłka nożna
Widzew Łódź ukarał piłkarzy za ciągłe remisowanie
fot. Cyfrasport

Skończyła się cierpliwość szefów Widzewa. Piłkarze klubu z Łodzi zremisowali 10 meczów z rzędu i oddalili się od awansu do Fortuna 1 Ligi. Decyzją zarządu pracę stracił trener przygotowania fizycznego Michał Chmielewski, a zawodnicy pierwszej drużyny zostali ukarani finansowo.

Jak czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie drugoligowego klubu, zarząd jest zaniepokojony niezadowalającymi wynikami osiąganymi przez pierwszy zespół i wspólnie ze sztabem szkoleniowym postanowił podjąć natychmiastowe działania zaradcze. Nałożono więc karę finansową na pierwszą drużynę w związku z kiepską postawą sportową. 

 

Jakby tego było mało, sześciu piłkarzy zostało tymczasowo przesuniętych do rezerw. W tej grupie znaleźli się: Mikołaj Gibas, Daniel Świderski, Filip Mihaljevic, Kacper Falon, Marek Zuziak i Marcin Pieńkowski, którzy "mają pozostawać w pełnej gotowości", mimo degradacji do drugiej drużyny.

 

 

Decyzje zarządu wynikają z faktu, że Widzew zremisował 10 ostatnich meczów. Czterokrotny mistrz Polski dzielił się punktami kolejno z: ROW-em Rybnik (1:1), Resovią Rzeszów (1:1), Elaną Toruń (1:1), Górnikiem Łęczna (0:0), Błękitnymi Stargard (0:0), Olimpią Elbląg (1:1), Pogonią Siedlce (1:1), Siarką Tarnobrzeg (1:1), Radomiakiem Radom (0:0) i w ostatniej kolejce ze Skrą Częstochowa (1:1). W starciu ze Skrą rzut karny na wagę trzech punktów zmarnował nastoletni Michael Ameyaw, który nie był wyznaczony do strzelania jedenastek.

 

W najbliższej kolejce Widzew zmierzy się z walczącym o utrzymanie Ruchem Chorzów. Drużyna prowadzona przez Jacka Paszulewicza zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli, tracąc punkt do trzeciej Elany Toruń. Do Fortuna 1 Ligi awansują trzy najlepsze drużyny.

 

WYNIKI I TABELA II LIGI 

BS, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie