KSW: Janikowski sprowadził na ziemię nowy nabytek? "Czekaj na swoją kolej"

Sporty walki

Minęło zaledwie kilka dni dni po gali KSW 48, a zawodnicy na gorąco zaczęli poszukiwać kolejnych wyzwań. Po udanym debiucie w organizacji do ofensywy ruszył m.in. Cezary Kęsik (9-0, 7 KO, 1 SUB). Na celowniku "Lubelskiego Czołga" znalazł się Damian Janikowski (3-2, 3 KO). Medalista olimpijski szybko sprowadził na ziemię młodszego kolegę. - Proszę się nie wymądrzać, tylko ze spokojem czekać na swoją kolej - napisał Janikowski na Facebooku.

Cezary Kęsik na gali KSW 48 wszedł po raz pierwszy do okrągłej klatki największej organizacji MMA w Polsce. Popularny "Lubelski Czołg" już na początku czwartej minuty pierwszej rundy pokonał Jakuba Kamieniarza i zapisał w swoim rekordzie dziewiątą zawodową wygraną. 28-latek cały czas pozostaje zawodnikiem niepokonanym i... głodnym coraz większych wyzwań.

 

Po gali błyskawicznie obrał sobie na celownik kolejnego przeciwnika. Kęsik z przyjemnością zmierzyłby się z Damianem Janikowskim. - Medaliście olimpijskiemu się nie odmawia! Damian, bronię pasa TFL i jestem do dyspozycji - napisał Kęsik na Facebooku komentując wypowiedź Janikowskiego dla portalu MMA.pl.


 

Na odpowiedź medalisty olimpijskiego, znanego z dosyć szczerych i niekiedy odważnych wpisów w mediach społecznościowych, długo czekać nie musieliśmy. Janikowski w bezpośredni sposób skomentował wypowiedź Kęsika, któremu nakazał ustawić się w kolejce. - Najpierw zbuduj swoją pozycję. Mistrzem jesteś jednej organizacji z wielu, ale KSW to inna liga i zaraz trafisz na innych zawodników, z którymi tak łatwo nie będzie. Proszę się nie wymądrzać tylko ze spokojem czekać na swoją kolej i swoje walki - napisał Janikowski.

 

 

Janikowski ostatnio nie notuje najlepszej passy w organizacji KSW. Po trzech wygranych musiał uznać wyższość dwóch rywali. Na gali KSW 45 lepszy okazał się od niego Michał Materla, a podczas KSW 47 29-latek został brutalnie znokautowany przez Aleksandara Ilicia.

 

W załączonym materiale wideo skrót ostatniej walki Cezarego Kęsika. 

mt, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze