W półfinałach obie ekipy natrafiły na zdecydowany opór rywali, a o jedno spotkanie więcej musiał rozegrać Sir Safety Conad Perugia. Leon i jego koledzy z zespołu mistrza Włoch stoczyli zacięte boje z Azimutem Leo Shoes Modena, który pokonali dopiero po piątym meczu. Natomiast siatkarze Cucine Lube Civitanova wygrali z Itasem Trentino 3:1.

 

Wymienianie gwiazd, które rywalizować będą w wielkim finale Serie A1, zajmuje dłuższą chwilę. W Sir Safety obok Leona zagrają Aleksandar Atanasijević, Filippo Lanza, Massimo Colaci, Luciano De Cecco, Marko Podrascanin. Przeciwko nim wyjdą takie tuzy jak Cwetan Sokołow, Osmany Juantorena, Dragan Stanković, Joandry Leal, Roberlandy Simon, Bruno Rezende.

 

Siatkarze Lube mają za co rewanżować się rywalom z Perugii. W 2018 roku przegrali z nimi finał Pucharu Włoch, także w poprzednim sezonie ulegli w finałowej rywalizacji o mistrzostwo kraju, w której ekipy rozegrały pięć meczów. 10 lutego tego roku w finale Pucharu Włoch Perugia przegrywała już 0:2, ale ostatecznie pokonała Lube 3:2 (15:13 w tie-breaku). Bohaterem tamtego meczu był Leon, który zdobył 26 punktów.

 

To wszystko zapowiada wielkie emocje, jakie czekają kibiców siatkówki w finale mistrzostw Włoch. Perugia bronić będzie jedynego w historii klubu tytułu. Lube zdobywało go czterokrotnie - w 2006, 2012, 2014 i 2017 roku.

 

Transmisja meczu Sir Safety Conad Perugia – Cucine Lube Civitanova w Polsacie Sport Extra od godziny 20.30.

 

WYNIKI I TERMINARZ SERIE A1