- Zdobycie tego trofeum byłoby dla nas idealnym scenariuszem, tym bardziej że nie mamy już szansy na medal w lidze. Zwycięstwo na PGE Narodowym uratowałoby sezon, przed którym odeszło od nas przecież wielu zawodników, tak samo jak wielu przyszło. Byłby to również dobry prognostyk przed kolejnym sezonem - mówi obrońca Jagiellonii Ivan Runje.

 

Drużyna z Podlasie zdobyła Puchar Polski tylko raz, było to w sezonie 2009/2010. Bramkarzem "Jagi" był wtedy Grzegorz Sandomierski, ale w finale z Pogonią Szczecin nie wystąpił. Bronił Rafał Gikiewicz. Sandomierski chętnie jednak wspomina tamten sukces.

 

- To nie był dla nas łatwy sezon. W lidze startowaliśmy z dziesięcioma ujemnymi punktami, więc Puchar Polski był dla nas wisienką na torcie. To było fantastyczne uczucie, sprawiło nam wiele radości. Prestiż Pucharu Polski z roku na rok rośnie. Każda drużyna zaczynając zmagania w tych rozgrywkach wie, że w perspektywie jest gra w finale na Stadionie Narodowym. Dla wielu może to być pierwsza i ostatnia okazja, żeby wystąpić na tym obiekcie - mówi trzykrotny reprezentant Polski. 

 

Zdanie Sandomierskiego podziela trener Jagiellonii Ireneusz Mamrot, który w środę o godzinie 15.30 pojawi się na konferencji prasowej.

 

- Występ na Stadionie Narodowym to jest ogromne wyróżnienie i prestiż. Dla każdego zawodnika, trenera czy nawet sędziego, który poprowadzi to spotkanie. To od początku był nasz cel. Oczywiście, łatwo go sobie założyć, a trudniej zrealizować. To była dla nas duża motywacja, a teraz wiemy, ile ten mecz znaczy dla ludzi w Białymstoku. Zainteresowanie jest ogromne. Zrobimy wszystko, by zdobyć Puchar Polski. Zdajemy sobie sprawę, że daje on przepustkę do europejskich pucharów, w którym mamy szansę zagrać trzeci sezon z rzędu - powiedział szkoleniowiec w rozmowie z Polsatem Sport. 

 

Transmisja konferencji prasowej Jagiellonii Białystok przed finałem Totolotek Pucharu Polski na Polsatsport.pl oraz w Polsacie Sport News o 15.30.

 

Transmisja finału Totolotek Pucharu Polski w czwartek w Polsacie Sport o godzinie 15.50. Przedmeczowe studio od 14.00.