Woryna w fazie zasadniczej zdobył 10 punktów i zajął szóstą lokatę, która dawała mu prawo startu w barażu o wejście do finału. Rybniczanin pewnie wygrał bieg, a w decydującym starciu przegrał tylko z Łagutą. Rosjanin wygrał wszystkie wyścigi. Do finału eliminacji awansował także inny Rosjanin Sergiej Łogaczow, który zajął trzecią lokatę.

 

Zaplanowana na środę runda kwalifikacyjna w ukraińskim Równem z powodu złych warunków atmosferycznych została przełożona na czwartek. O przepustki do cyklu SEC powalczą Janusz Kołodziej (Fogo Unia Leszno) oraz Paweł Przedpełski (forBET Włókniarz Częstochowa).

 

Pierwsze dwie rundy eliminacyjne odbyły się w Poznaniu i Goricanie. W stolicy Wielkopolski awans wywalczył Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno), z kolei w Chorwacji turniej wygrał Adrian Miedziński (forBet Włókniarz Częstochowa), a Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) był trzeci.

 

Challenge, czyli finałowe zawody kwalifikacyjne odbędą się 25 maja w węgierskim Nagyhalasz.

 

Pięciu najlepszych zawodników ubiegłorocznego cyklu - broniący tytułu Leon Madsen (Dania) oraz Jarosław Hampel, Robert Lambert (Wielka Brytania), Mikkel Michelsen (Dania) oraz Antonio Lindbaeck (Szwecja) mają zagwarantowany udział w mistrzostwach bez konieczności startu w eliminacjach.