21:23! Zacięty tie-break w meczu o brąz PlusLigi (WIDEO)

Nie był to co prawda tak długi tie-break jak w pamiętnym starciu MKS Będzin – GKS Katowice (24:26), który trwał aż 33 minuty! Nie wzbudzi on chyba równie wielkich namiętności, jak tie-break pierwszego meczu finału ZAKSA Kędzierzyn Koźle – ONICO Warszawa (17:15). Piąty set meczu o brązowy medal Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel z pewnością zapadnie jednak w pamięci kibiców. Choćby ze względu na ogromne emocje i niesamowitą walkę obu ekip.

Po skutecznym ataku ze środka w wykonaniu Bartosza Gawryszewskiego siatkarze Aluron Virtu Warty mieli piłkę meczową (14:13), ale goście doprowadzili do rywalizacji na przewagi. Zawiercianie mieli jeszcze dwie piłki na skończenie meczu, potem goście nie wykorzystali aż pięciu prób. Udało się dopiero za szóstym podejściem. Zaatakował Julien Lyneel, a piłka po obronie gospodarzy trafiła w sufit (21:23).

Był to drugi tie-break w zaciętej rywalizacji obu ekip o brązowy medal mistrzostw Polski. Jastrzębianie prowadzą 2–0, a na najniższym stopniu plusligowego podium stanie ta drużyna, która wygra trzy mecze. Pełna efektownych ataków i kapitalnych obron emocjonująca końcówka tie-breaka meczu Aluron Virtu Warta Zawiercie – Jastrzębski Węgiel (2:3) w załączonym materiale wideo.