W trwającej od jesieni rywalizacji LM podopieczne Zbigniewa Nęcka przegrały jeden mecz; ich przeciwniczki dwa spotkania.

 

W fazie grupowej tarnobrzeżanki grały z LZ Linz Froschberg oraz z SKST Stavoimpex Hodonin. Uległy u siebie zawodniczkom z Czech. Powodem była choroba liderki Enea Siarki Li Qian, która miała kilkutygodniową przerwę w występach. Ostatecznie zajęły jednak pierwsze miejsce w grupie D i wyprzedziły zespół z Hodonina.

 

W ćwierćfinale mistrzynie Polski dwukrotnie pokonały Sporting Lizbona 3:1. Również w półfinale takim samym rezultatem zwyciężyły Linz AG Froschberg.

 

Enea Siarka w ubiegłorocznej edycji LM była trzecim zespołem w Europie. Rok wcześniej zajęła drugie miejsce. W finale uległa wtedy zespołowi TTC Berlin Eastside. Taki sam wynik zanotowała w sezonie 2015/16; wówczas też lepsza okazała się ekipa niemiecka.

 

Aktualnie w światowym rankingu Elizabeta Samara jest 26., Han Ying - 34., a Li Qian 45.

 

Z kolei Dr. Casl Zagrzeb w grupie A grał z Metz TT i H-ITB Budaorsi 2i Sport Club. Chorwacki zespół wygrał wszystkie spotkania.

 

Zawodniczki z Zagrzebia mniej szczęścia miały w kolejnych etapach rozgrywek. W ćwierćfinale pierwszy mecz z Etival Clairefontaine Asrtt wygrały 3:0. Jednak w rewanżu przegrały 1:3.

 

Przegrały także pierwsze spotkanie półfinałowe z TTC Berlin Eastside 2:3. Lepsze okazały się w Zagrzebiu - 3:1.

 

Tenisistki stołowe Dr. Casl Zagrzeb przed rokiem triumfowały w LM. W finale pokonały wtedy TTC Berlin Eastside.

 

Zawodniczki z Chorwacji w światowym rankingu zajmują lepsze pozycje od reprezentantek Enea Siarki. Hoi Kem Doo jest 11., Jie Li 33., a Yu Fu 35.

 

Pierwszy mecz finały LM tenisistek stołowych rozegrany zostanie w piątek w Tarnobrzegu. Spotkanie rewanżowe zaplanowano 11 maja w Zagrzebiu.