MŚ w hokeju: Trzecie zwycięstwo Polaków, ale awans bardzo daleko

Reprezentacja Polski w hokeju na lodzie wygrała z Estonią 3:2 (1:0, 0:0, 2:2) w czwartym występie w mistrzostwach świata Dywizji 1B w Tallinnie. Wcześniej biało-czerwoni pokonali Holendrów 8:1 i Ukraińców 7:3 oraz przegrali po dogrywce z Rumunami 2:3. Właśnie ta porażka sprawia, że przed ostatnią serią spotkań wymarzony awans do wyższej dywizji może się Polakom wymknąć.

Niespodziewana środowa porażka z Rumunią mocno dotknęła naszych hokeistów. Niestety było to widoczne w spotkaniu z Estonią, które Polacy zaczęli bardzo słabo. To gospodarze turnieju śmielej atakowali, ale udało się przetrwać ich ataki. W 15. minucie prowadzenie dał Filip Komorski.

W drugiej tercji kibice goli nie oglądali, za to w ostatniej padły cztery. Po drugim trafieniu Komorskiego i bramce Bartłomieja Neupauera Polacy prowadzili już 3:0, jednak w końcówce nieoczekiwanie drżeli o wynik. Ambitnie grający Estończycy zdobyli dwie bramki w odstępie 159 sekund i do końca dążyli do wyrównania.

Polska w tabeli jest druga i ma tyle samo punktów co prowadzące Rumunia, która w czwartek wygrała z Ukrainą 5:1. Najlepsza drużyna awansuje do Dywizji 1A (drugi poziom rozgrywkowy). Najsłabsza spadnie do Dywizji 2A.

W sobotę odbędzie się ostatnia seria spotkań. Biało-czerwoni wciąż mają szansę na awans, ale nie wszystko zależy od nich. Już o godzinie 12.00 rozpocznie się mecz Rumunia - Holandia i jeśli lider wygra z najsłabszą ekipą turnieju, zapewni sobie zwycięstwo w mistrzostwach. Mecz podopiecznych Tomasza Valtonena z Japonią (godz. 15.30) nie będzie miał już znaczenia.

Polska - Estonia 3:2 (1:0, 0:0, 2:2)

Bramki: Filip Komorski 15, 46, Bartłomiej Neupauer 48 - Andrei Markov 51, Robert Rooba 53

Strzały: Polska - 33; Estonia - 33.

Kary: Polska - 16; Estonia - 8 minut.