W Równem awans do finału eliminacji - SEC Challenge uzyskało czterech najlepszych zawodników. Jepsen Jensen wygrał wyścig finałowy przed Łotyszem Andrzejem Lebiediewiem i Duńczykiem Peterem Kildemandem. Przedpełski zanotował defekt i nie ukończył biegu.

 

Szansę na zajęcie lokaty w pierwszej czwórce miał Janusz Kołodziej, który w trzech startach zgromadził siedem punktów. Żużlowiec Fogo Unii Leszno z powodu złego samopoczucia wycofał się z dalszej części zawodów. Kołodziej w tym roku będzie startował w cyklu Grand Prix.

 

Pierwsze dwie rundy eliminacyjne odbyły się w Poznaniu i Goricanie. W stolicy Wielkopolski awans wywalczył Bartosz Smektała (Fogo Unia Leszno), z kolei w Chorwacji turniej wygrał Adrian Miedziński (forBet Włókniarz Częstochowa), a Dominik Kubera (Fogo Unia Leszno) był trzeci. W środę prawo startu w finale uzyskał Kacper Woryna (ROW Rybnik), który w słoweńskim Krsku był drugi.

 

SEC Challenge, czyli finałowe zawody kwalifikacyjne, odbędą się 25 maja w węgierskim Nagyhalasz.

 

Pięciu najlepszych zawodników ubiegłorocznego cyklu - broniący tytułu Leon Madsen (Dania) oraz Jarosław Hampel, Robert Lambert (Wielka Brytania), Mikkel Michelsen (Dania) oraz Antonio Lindbaeck (Szwecja) mają zagwarantowany udział w mistrzostwach bez konieczności startu w eliminacjach.