Puchar Niemiec: Pajor bohaterką Wolfsburga w finale!

W środę 1 maja na RheinEnergieStadion w Kolonii odbył się finałowy meczu Pucharu Niemiec kobiet. Wystąpiły w nim drużyny Wolfsburga oraz Freiburga. Lepsze okazały się zawodniczki tego pierwszego zespołu, które wygrały 1:0. Gola na wagę triumfu strzeliła Ewa Pajor.

Zdecydowanymi faworytkami tej konfrontacji były piłkarki Wolfsburga, które zajmują pierwsze miejsce w Bundeslidze z przewagą siedmiu punktów nad Bayernem Monachium. Ekipa z Freiburga plasuje się dopiero na siódmej lokacie, a na ligowe zwycięstwo czeka od 23 lutego. W tym samym czasie Wolfsburg wygrał sześć meczów ligowych z rzędu i pewnie zmierza po mistrzostwo kraju.

Ćwierćfinalistki Ligi Mistrzów przeszły jak burza kolejne szczeble Pucharu Niemiec. Świadczą o tym wysokie zwycięstwa z Hannoverem (11:0), Forstern (9:0), Poczdamem (4:0) i Bayernem (4:0). Wielu mogło spodziewać się, że również w decydującym starciu nie zabraknie sporej liczby goli. W tym sezonie Wolfsburg dwukrotnie pokonał Freiburg (3:0, 3:2).

Mecz finałowy dostarczył jednak kibicom tylko jedną bramkę. Do przerwy obie drużyny schodziły do szatni z bezbramkowym remisem, ale po dziesięciu minutach gry w drugiej połowie do siatki trafiła Pajor. Jak się później okazało, był to jedyny gol w tym spotkaniu. Wilczyce sięgnęły tym samym po piąty z rzędu triumf w tych rozgrywkach.

Pajor to jedna z największych gwiazd swojego zespołu. Najlepsza piłkarka w Polsce w 2018 roku w Plebiscycie Tygodnika Piłka Nożna jest liderem klasyfikacji strzelców Bundesligi z 23 trafieniami. Dla 23-letniej piłkarki to już czwarty w karierze triumf w Pucharze Niemiec. Na swoim koncie ma także dwa mistrzostwa Niemiec.