Rdest w pierwszym wyścigu W SERIES

Moto
Rdest w pierwszym wyścigu W SERIES
INFORMACJE PRASOWE

W sobotę 4 maja 2019, słynny niemiecki tor Hockenheim otworzy nowy rozdział w historii motorsportu. 18 mistrzyń kierownicy z całego świata po raz pierwszy zmierzy się w nowej serii wyścigowej single seaterów. Gosia Rdest jest jedyną Polką w tej elitarnej grupie kobiet-kierowców wyścigowych.

W Series to nowa jakość w motorsporcie.  Istotą W Series jest stworzenie platformy rozwijania tej dziedziny wśród kobiet, co ma prowadzić do współzawodnictwa w motorsporcie obu płci, bo jak wyartykułowano w opisie programu „aby odnosić sukcesy na torze kierowca musi być wykwalifikowany, zdeterminowany, sprawny fizycznie, odważny i zmotywowany do rywalizacji nie musi jednak być mężczyzną, bo talent nie ma płci.”  Wydarzenie, zrozumiale, budzi duże zainteresowanie. Wszystkie rundy wyścigowe W Series w rozpoczynającym się, pierwszym, sezonie będą towarzyszyły znanej i prestiżowej Deutsche Tourenwagen Masters a to już na starcie, nadaje wydarzeniu wysoką rangę. 

 

Otwarty 1932 roku tor Hockenheim to legenda motorsportu.  Na początku miał 12 kilometrów długości. Dziś ma 4,57km długości, a trybuny mogą pomieścić ponad 120 tysięcy widzów.  Znany wszystkim fanom motorsportu dzięki odbywającym się na nim Grand Prix Niemiec Formuły 1. Gosia Rdest wielokrotnie i sukcesem ścigała się na torze Hockenheim.

 

 - Cieszę się ogromnie z nadchodzącego weekendu wyścigowego. Pierwszy weekend wyścigowy każdej serii jest zawsze tym najbardziej wyczekiwanym wydarzeniem.  Ten pierwszy wyścig jest jeszcze bardziej szczególny. Bo jest to pierwszy wyścig w zupełnie nowej światowej formule. Znam Hockenheim dobrze.  Startowałam tu w Pucharze Audi Sport TT Cup. Mam bardzo dobre wspomnienia - dwa razy udało mi się stanąć na drugim stopniu podium. Cieszę się bardzo z szansy startu w „W Series”.  Jestem bardzo zadowolona z tego jak przygotowywano nas do startu. Oprócz innych zajęć były także kilkudniowe testy na Lausitzringu. Dało mi to okazję nauczyć się pracy z nową oponą. Na Hockenheim czas na torze będzie dosyć ograniczony, bo mamy jedynie dwie sesje treningowe. Musimy je wykorzystać maksymalnie, aby dobrze przygotować się do kwalifikacji, zrobić symulację wyścigu i… oczywiście, w sobotę, osiągnąć jak najlepsze tempo. We czwartek, przed wyścigiem czeka nas jeszcze trening na symulatorze się pod okiem naszego inżyniera. Bardzo liczę wypracowanie skutecznej formy współpracy pracy z inżynierem i wspólne obranie jak najlepszej strategii.  Będziemy jeździć również na torze Hockenheim - powiedziała Rdest kilka dni przed wyścigiem.

MŻ, INFORMACJE PRASOWE

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze