Schmidt środkowym MKS Będzin w przyszłym sezonie

Siatkówka
Schmidt środkowym MKS Będzin w przyszłym sezonie
fot.

Dziewięć lat temu, jako brązowy medalista I ligi, opuścił MKS Będzin. Teraz powraca do macierzystego klubu wraz ze spełniającym się marzeniem. – O występach w PlusLidze marzy każdy siatkarz, dlatego też bez wahania przyjąłem propozycję z Będzina – przyznał wychowanek MKS Bartosz Schmidt.

Schmidt rozpoczął przygodę z siatkówką pod okiem trenera Przemysława Segiety. 
 
– Potem miałem mały rozbrat z tą dyscypliną, a do treningów powróciłem w wieku juniora u trenera Pawła Doreckiego. Obaj szkoleniowcy wiele mnie nauczyli i w zasadzie zaszczepili bakcyla do siatki. Bardzo się cieszę, że po kilkuletniej grze w innych klubach, niebawem ponownie wystąpię w Będzinie – powiedział środkowy.
 
O tym, że miniony sezon w 1. ligowym zespole z Jaworzna dla niespełna 28-letniego zawodnika należał do udanych, świadczą słowa Mariusza Syguły, wychowanka będzińskiego klubu, będącego drugim trenerem tamtejszego MCKiS. 
 
– Bartek to czołowy blokujący I ligi, był w najlepszej piątce rundy rewanżowej fazy zasadniczej i z pewnością byłby jeszcze wyżej, jednak rotowaliśmy składem, dając pograć wszystkim zawodnikom. Bardzo się cieszymy, że wypłynął od nas i dostanie szansę w PlusLidze – stwierdził Syguła. 
 
 
 
 
View this post on Instagram

#bartoszschmidt #comeback #middleblocker #newplayer #transfer #mksbędzin #siatkarskaliga @fotoborkowscy

A post shared by MKS BĘDZIN (@mksbedzin) on May 2, 2019 at 2:08am PDT

 
Bartosz Schmidt (rocznik 1991) grał wcześniej w MKS MOS Interpromex Będzin (2008–09, 2010–11), TS Siemianowice Śląskie (2009–10), Warta Zawiercie (2011–13), MKS-MOS Płomień Sosnowiec (2014–15), MCKiS Jaworzno (2015–16, 2017–18) i APP Krispol Września (2016–17). 
 
Transfery MKS Będzin (stan na 2 maja 2019):
 
Pozostali: Rafał Faryna.
Przybylii: TJ Sanders (Halkbank Ankara - Turcja), Rafał Sobański (GKS Katowice), Bartosz Schmidt (MCKiS Jaworzno) oraz trener Jakub Bednaruk (Chemik Bydgoszcz).
RM, mksbedzin.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze