Totolotek Puchar Polski: Lechia Gdańsk rzutem na taśmę pokonała Jagiellonię Białystok w finale!

Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk do tej pory miały po jednym krajowym pucharze w swojej kolekcji. Po czwartkowym finale Totolotek Pucharu Polski, Biało-Zieloni podwoli ten dorobek. Decydujące okazało się trafienie Artura Sobiecha w samej końcówce.

Oficjalna strona "Jagi" napisała, że początek spotkania był spokojny i jest to najlepsze określenie tego, co działo się w pierwszych minutach. Żadna z drużyn nie potrafiła przejąć inicjatywy i gra toczyła się głównie w środku pola. Pierwsze uderzenie na bramkę przeciwników oddał Taras Romanczuk. Strzelał jednak niecelnie.

Optyczną przewagę w pierwszej części gry miała Lechia, lecz nie potrafiła udokumentować tego sytuacjami podbramkowymi. Ani Zlatan Alomerović, ani Marian Kelemen nie byli zmuszeni do poważniejszych interwencji. W 26. minucie nieźle centrował Bodvar Bodvarsson, ale defensorzy z Gdańska skutecznie powstrzymali Patryka Klimalę.

Chwilę przed końcem pierwszej połowy nie popisał się Alomerović. Golkiper wyszedł daleko poza pole karne, ale jego błąd naprawił Błażej Augustyn i wybił piłkę. Do przerwy nie byliśmy więc świadkami ani ciekawych sytuacji, ani bramek. Na boisku królowała walka i stałe fragmenty gry.

W drugiej części obraz gry nie zmienił się. Obie drużyny skupiły się głównie na dośrodkowaniach, a nieliczne strzały z dystansu nie sprawiały kłopotów bramkarzom. Najczęściej były bowiem niecelne. W 73. minucie groźnie strzelał Guilherme, lecz dobrze poradził sobie golkiper Lechii.

Na kilka minut przed końcem meczu, gola na 1:0 strzelił Flavio Paixao. Sędzia po chwili anulował jednak jego trafienie, gdyż Portugalczyk był na spalonym. Kiedy wydawało się, że dojdzie do dogrywki, w 96. minucie Lechia dopięła swego. Dośrodkowanie z bocznego sektora gry wykorzystał Artur Sobiech i zapewnił swojej drużynie triumf w Totolotek Pucharze Polski!

Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk 0:1 (0:0)

Bramka: Sobiech 90+6

Jagiellonia: Marian Kelemen - Andrej Kadlec (90. Jakub Wójcicki), Ivan Runje, Zoran Arsenić, Bodvar Bodvarsson - Arvydas Novikovas, Marko Poletanović (90. Bartosz Kwiecień), Taras Romanczuk, Jesus Imaz, Guilherme - Patryk Klimala

Lechia: Zlatan Alomerović - Joao Nunes, Michał Nalepa, Błażej Augustyn, Filip Mladenović - Konrad Michalak (69. Artur Sobiech), Jarosław Kubicki, Daniel Łukasik (90. Steven Vitória), Tomasz Makowski, Lukas Haraslin (90. Patryk Lipski) - Flavio Paixao

Relacja zakończona

Dziękujemy za śledzenie relacji i życzymy miłego dnia!

Koniec! Lechia Gdańsk wygrywa Totolotek Puchar Polski!

A Patryk Lipski zmienia Haraslina.

Jakub Wójcicki melduje się na murawie w miejsce Andreja Kadleca.

Dośrodkowanie z prawej strony i napastnik Lechii z bliskiej odległości pokonuje Kelemena, który zbyt długo zwlekał z interwencją!

Gooooooooooool dla Lechii! Sobiech!

Nalepa faulowany we własnym polu karnym i grę wznowi bramkarz Lechii.

Aż siedem minut doliczonych przez sędziego do drugiej części gry.

Zmiana w Jagiellonii. Bartosz Kwiecień wchodzi w miejsce Polatenovicia.

Nie ma gola! VAR pokazał, że Paixao był na spalonym!

Centra z lewej strony, zamieszanie w polu karnym i kapitan Lechii strzela na 1:0.

Goooooooooooooool! Flavio Paixao!

Dobra wrzutka Poletanovicia z rzutu rożnego. Celnie głową strzela Romanczuk, jednak uderzył za słabo i pewnie broni Alomerović.

Imaz skutecznie powstrzymany w polu karnym.

Gramy dalej!

Sędzia przerywa chwilowo spotkanie. Wszystko za sprawą dymu z rac, który pojawił się nad murawą.

Było groźnie w polu karnym Lechii. Alomerović dobrze broni jednak strzał Guilherme!

Żółtą kartką ukarany Augustyn. Obrońca ostro faulował Guilherme.

Pierwsza zmiana w meczu. Artur Sobiech melduje się w miejsce Michalaka.

Korner dla "Jagi", ale efekt taki, jak przy poprzednich próbach.

Dośrodkowanie Guilherme z rzutu wolnego wybijają piłkarze Stokowca.

Na murawie leży poturbowany Romanczuk, któremu pomagają lekarze.

Tym razem rzut rożny dla Lechii, ale dośrodkowanie Mladenovicia nie sprawiło kłopotów Jagiellonii.

Rzut rożny dla "Jagi". Centra Guilherme wybita przez zawodników Lechii.

Faul Michała Nalepy w ataku i od stałego fragmentu gry rozpocznie Jagiellonia.

Dośrodkowanie Haraslina i aut dla gości.

Celne uderzenie Mladenovicia pewnie łapie Kelemen.

Poletanović z dystansu. I raz jeszcze daleko od celu.

Brzydki faul na Jarosławie Kubickim i Zoran Arsenić ukarany żółtą kartką.

Ruszyła z atakiem Jagiellonia, ale Guilherme strzela w trybuny.

Zaczynamy drugą połowę. Bez zmian w obu drużynach.

Piłkarze Lechii sygnalizowanie zagranie ręką jednego z defensorów Jagiellonii. Sędzia uznał jednak, że interwencja była czysta i zakończył pierwszą część gry.

Dwie minuty doliczone do pierwszej połowy. Na murawie leży Romanczuk.

Błąd Alomerovicia! Bramkarz wyszedł daleko przed pole karne i piłka go minęła, ale zawodnicy "Jagi" nie potrafili tego wykorzystać.

Romanczuk z dystansu i od bramki zacznie Alomerović.

Rzut rożny dla piłkarzy Ireneusza Mamrota, a po chwili z kontrą wyszła Lechia. Wciąż jednak 0:0.

Faulowany Kelemen przy dośrodkowaniu w jego pole karne.

Okres przewagi drużyny z Białegostoku. Strzelał Arvydas Novikovas, ale za lekko.

To mogło być 1:0! Piłkarz Jagiellonii zablokowany w ostatniej chwili.

Dobra centra Flavio Paixao do Lukasa Haraslina, ale obrońcy Jagiellonii wybijają piłkę na aut.

Blisko 20 minut meczu za nami i żadna z drużyn nie stworzyła sobie konkretnej sytuacji podbramkowej.

Było groźnie, ale piłkę przejmuje Kelemen. Po chwili Jagiellonia traci jednak piłkę.

Faul Marko Poletanovicia na Makowskim i rzut wolny dla Lechii z wysokości pola karnego.

Lekkie zamieszanie w polu karnym Lechii, ale piłkę pewnie łapie Alomerović.

Korner dla podopiecznych Piotra Stokowca.

Były piłkarz Wisły Kraków wrócił na boisko, a przy piłce utrzymuje się Lechia.

Jesus Imaz z urazem. Lekarze Jagiellonii opatrują Hiszpana, który prawdopodobnie zaraz ponownie będzie gotów do gry.

Uderzenie Romanczuka, ale bardzo niecelne.

Pierwszy rzut rożny dla "Jagi".

Niecelne dośrodkowanie Łukasika i grę wznowi Marian Kelemen.

I kolejny faul. Tym razem przewinienie na Makowskim.

Centra w okolice bramki Jagiellonii. Od autu grę wznawia Lechia.

Konrad Michalak fauluje Bodvara Bodvarssona i przy piłce ekipa z Gdańska.

Pierwsze podanie w pole karne Lechii, ale niecelne. Od bramki Zlatan Alomerović.

Zaczynamy!

Za chwilę zaczynamy! Piłkarze obu drużyn są już w tunelu i czekają na wyjście na murawę.

Duda: Będziemy mieli następnych reprezentantów Polski

Lubuskie (SP 4 Kostrzyn nad Odrą) pokonało Mazowieckie (SP 392 Warszawa) 3:2 w finale kategorii do lat 12 turnieju piłkarskiego Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku. To był bardzo ciekawy mecz, a chłopcy zagrali na wysokim poziomie - powiedział prezydent RP Andrzej Duda.

Totolotek Puchar Polski: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk. Transmisja w Polsacie i Polsacie Sport

Jagiellonia Białystok i Lechia Gdańsk wystąpią po raz trzeci w historii w finale Pucharu Polski. Oba zespoły mają na swoim koncie po jednym triumfowały, ale nigdy dotychczas nie grały na PGE Narodowym. Transmisja meczu finałowego Totolotek Pucharu Polski: Jagiellonia Białystok - Lechia Gdańsk w Polsacie Sport i Polsacie.

Tak wyglądał finał ostatniej edycji Pucharu Polski! Dziś możemy spodziewać się równie wielkich emocji?

A tak wygląda skład Lechii.

Znamy już składy obu drużyn! Oto zestawienie Jagiellonii.

Murawa już gotowa. Nic tylko grać!

... oraz niesamowitych bramek.

Niesamowity gol rozstrzygnął finał Pucharu Tymbarku w ostatniej minucie (WIDEO)

W finale turnieju Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku w kategorii chłopców do lat 12 zobaczyliśmy kapitalny mecz drużyn z województw lubuskiego i mazowieckiego. Ostatecznie wygrali przedstawiciele Kostrzyna nad Odrą, którzy triumfowali po niesamowitym golu Alana Krysińskiego z ostatniej minuty!

W Pucharze Tymbarku śmiało możemy powiedzieć, że emocji nie brakowało, podobnie jak kontrowersji...

Puchar Tymbarku: Kontrowersja w finale U-10 dziewcząt! Czy był samobój? (WIDEO)

Już pierwszy mecz finałowy Pucharu Tymbarku, w którym zagrały 10-letnie dziewczynki przyniósł ogrom emocji. Wygrały piłkarki z KKS Katowice, ale gol na 2:0 dostarczył dużo kontrowersji, bo nie wiadomo czy piłka przekroczyła linię bramkową. W finale turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" mierzyły się UKS Tęcza Bydgoszcz i KKS Katowice (U-10 dziewcząt).

Za nami wielkie emocje związane z finałowymi zmaganiami o Puchar Tymbarku, tradycyjnymi rozgrywkami dziecięcymi, które odbywają się tuż przed daniem głównym.

Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku: Znamy rozstrzygnięcia. Piękna bramka w finale

2 maja to najważniejszy dzień w kalendarzu imprez sportowych organizowanych przez Polski Związek Piłki Nożnej. Pierwszą myślą wszystkich kibiców jest oczywiście finał Pucharu Polski na PGE Narodowym, jednak przed meczem Jagiellonia - Lechia na stadionie odbyły się finały corocznej inicjatywy piłkarskiej - Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku.

Tomasz Frankowski, były piłkarz Jagiellonii, przyznał, że dla tego klubu sam udział w finale Totolotek Pucharu Polski to wielkie wydarzenie.

Frankowski: Finał Pucharu Polski to wielkie święto dla Jagiellonii

W czwartek 2 maja na PGE Stadionie Narodowym odbędzie się finał Totolotek Pucharu Polski. Zagrają w nim drużyny Lechii Gdańsk oraz Jagiellonii Białystok. Zdaniem Tomasza Frankowskiego spotkanie będzie bardzo wyrównane, a sam udział w nim jest już wielkim prezentem dla piłkarzy oraz kibiców.

Jakie prognozy przed tym spotkaniem ma Tomasz Smokowski?

Smokowski: Lechia pod formą. Jagiellonia ma czystsze głowy

Każdy piłkarski kibic w Polsce wie, że 2 maja to znak, że przed nami wielki finał Totolotek Pucharu Polski. W tegorocznym decydującym starciu Lechia Gdańsk zmierzy się z Jagiellonią Białystok. Kto zdaniem Tomasza Smokowskiego ma większe szanse na zgarnięcie tego trofeum?

Witamy w relacji finałowego meczu Totolotek Pucharu Polski, w którym Jagiellonia Białystok zmierzy się na PGE Stadionie Narodowym z Lechią Gdańsk. Początek rywalizacji o godz. 16:00.