Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Transmisja w Polsacie Sport

Piłka nożna
Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku. Transmisja w Polsacie Sport
fot. Cyfrasport

Drugi dzień maja na PGE Narodowym oznacza nie tylko finał Pucharu Polski. To również ogromne emocje związane z największym turniejem piłkarskim dla dzieci w Polsce i Europie "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Nagrodą główną jest wyjazd na mecz reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami. Transmisja meczów finałowych w Polsacie Sport od 10:00.

Nadszedł czas na wielki finał XIX edycji turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku". Około 800 młodych piłkarzy i piłkarek przyjechało do Warszawy, by rywalizować o miano najlepszych dziecięcych zespołów w Polsce. Po dwóch dniach zmagań ćwierćfinałowych i półfinałowych na obiektach Legii i Agrykoli wyłonione zostały drużyny, które zmierzą się w wielkim finale.

 

Kilka godzin przed rozpoczęciem finału Totolotek Pucharu Polski rozegrane zostaną cztery spotkania w różnych kategoriach wiekowych. Najpierw na boisko wybiegną dziewczynki, a potem chłopcy do lat 10. W późniejszej fazie turnieju zmierzą się dziewczęta i chłopcy do lat 12.

 

Powagi temu turniejowi dodaje nie tylko fakt, że zostanie rozegrany na PGE Narodowym. Mecze komentować będą m.in. Mateusz Borek i Tomasz Smokowski. Spotkania poprowadzą czołowi polscy sędziowie Szymon Marciniak, Monika Mularczyk, Paweł Gil i Zbigniew Dobrynin. Swoją obecność zapowiedzieli również prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Andrzej Duda, Prezes PZPN Zbigniew Boniek oraz selekcjoner seniorskiej reprezentacji Jerzy Brzęczek.

 

Turniej „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” istnieje od 18 lat. To największy turniej piłkarski dla dzieci w Polsce i w Europie, w którym do tej pory wzięło udział blisko 2 miliony dziewcząt i chłopców z całego kraju. Zakończenie Turnieju jest wyjątkowe, bo mecze finałowe rozgrywane są na Stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

 

Do 2013 r. Turniej był Mistrzostwami Polski do lat 10, a od 2014 roku został rozszerzony o dodatkowe grupy wiekowe – w XIV edycji: U-10 i U-12, a od XV edycji (2015 r.): U-8, U-10, U-12. Nagrodą główną jest wyjazd na mecz Reprezentacji Polski oraz spotkanie z piłkarzami.

 

Zdobywcy Pucharu Tymbarku uczestniczą w niezapomnianych piłkarskich wydarzeniach i odwiedzają najwspanialsze, i największe stadiony piłkarskie w Europie oraz oglądają w akcji gwiazdy światowego futbolu. Dotychczasowi triumfatorzy Turnieju odwiedzili m.in. takie stadiony jak: Imtech Arena w Hamburgu, Wembley, Camp Nou, Santiago Bernabeu, San Siro, Amsterdam ArenA, Stadion Energa w Gdańsku, czy PGE Narodowy.

 

Zmagania uczestników Turnieju podczas Finałów Wojewódzkich i Finału Ogólnopolskiego obserwują Selekcjonerzy Młodzieżowych Reprezentacji Polski. Najlepsi uczestnicy Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” regularnie biorą udział w Letniej i Zimowej Akademii Młodych Orłów. Kolejnym krokiem na piłkarskiej ścieżce młodych adeptów futbolu jest powołanie do młodzieżowych Reprezentacji Polski.

 

Skala Turnieju oraz formuła i wysoki poziom sportowy rozgrywek sprawiają, że w turnieju zagrało już ponad 50 Reprezentantów Polski, różnych kategorii wiekowych m.in. Arkadiusz Milik, Marcin Kamiński, Piotr Zieliński, Bartosz Salamon, Tomasz Kędziora, Bartosz Bereszyński oraz Paulina Dudek.

 

Finały Wojewódzkie oraz Wielki Finał prowadzi od 11 lat Dariusz Ślęzak (DJ Ucho).


Harmonogram Wielkiego Finału:

 

10:00 – Początek transmisji w Polsacie Sport

10:15 – 10:40 (U-10 DZ) Kujawsko-Pomorskie (UKS Tęcza Bydgoszcz) – Śląskie (KKS Katowice)

10:45 – 11:10 (U-10 CH) Zachodniopomorskie (UKS Volley Szczecin) – Wielkopolskie (SP 78 Poznań)

11:30 – 11:55 (U-12 DZ) Łódzkie (UKS SMS Łódź) – Podkarpackie (Beniaminek Krosno)

12:00 – 12:25 (U-12 CH) Lubuskie (SP 4 Kostrzyn nad Odrą) – Mazowieckie (SP 392 Warszawa)

CM, Polsat Sport, zpodworkanastadion.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze