EBL: Bez niespodzianki. Stelmet Enea BC wygrał z MKS-em Dąbrowa Górnicza

Stelmet Enea BC Zielona Góra wygrał z MKS-em Dąbrowa Górnicza 88:80 (26:21, 26:13, 14:29, 22:17) w pierwszym spotkaniu tych drużyn w play-off Energa Basket Ligi. Goście byli bliscy sprawienia niespodzianki, w trzeciej kwarcie doprowadzili nawet do remisu, choć do przerwy przegrywali osiemnastoma punktami. Ostatnia część meczu należała jednak do Stelmetu, który w rywalizacji do trzech zwycięstw objął prowadzenie 1:0.

Spotkanie od samego początku było bardzo wyrównane, a MKS potrafił zdobywać przewagę m.in. dzięki Clevelandowi Melvinowi. Gospodarze uciekali, bo ważne "trójki" trafiali Quinton Hosley oraz Łukasz Koszarek. W końcówce tej części meczu uaktywnił się też Darko Planinić i dlatego po 10 minutach było 26:21.

W drugiej kwarcie przewaga ekipy trenera Igora Jovovicia wzrosła nawet do 15 punktów po kolejnych akcjach Planinicia oraz Markela Starksa. Dąbrowianie nie byli w stanie dotrzymać kroku zielonogórzanom w ataku. Rywale prezentowali bardzo zróżnicowaną ofensywę, a w dodatku poprawiali się w obronie. Po kolejnej "trójce" Koszarka po pierwszej połowie było 52:34.

MKS nie zamierzał się poddawać, a dzięki dobrej formie strzeleckiej Melvina i Adrisa De Leona w pewnym momencie zbliżył się na zaledwie osiem punktów! Później uaktywnił się jeszcze Mateusz Zębski, a po trafieniu Denga Denga drużyna trenera Jacka Winnickiego doprowadziła do wyrównania! Ostatecznie po akcji Starksa po 30 minutach było 66:63 dla gospodarzy.

W następnej kwarcie Stelmet Enea starał się uspokoić sytuację. Kolejne rzuty Hosleya i Przemysława Zamojskiego sprawiły, że zielonogórzanie mieli już 11 punktów przewagi. Tego goście już nie byli w stanie odrobić. Ostatecznie ekipa trenera Jovovicia zwyciężyła 88:80 i prowadzi w ćwierćfinale play-off.

Planinić zdobył dla gospodarzy 21 punktów i 7 zbiórek. W ekipie gości wyróżniał się Melvin z 21 punktami i 4 zbiórkami.

Stelmet Enea BC Zielona Góra - MKS Dąbrowa Górnicza 88:80 (26:21, 26:13, 14:29, 22:17)

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Darko Planinic 21, Łukasz Koszarek 13, Quinton Hosley 10, Markel Starks 10, Michał Sokołowski 9, Adam Hrycaniuk 8, Przemysław Zamojski 8, Gabe DeVoe 5, Zeljko Sakic 4, Thomas Kelati 0.

MKS Dąbrowa Górnicza: Cleveland Melvin 21, Adris De Leon 13, Mateusz Zębski 11, Mathieu Wojciechowski 10, Michał Gabiński 9, Jakub Kobel 8, Deng Deng 6, Ben Richardson 2, Konrad Dawdo 0.

Drugi mecz tej pary w niedzielę. Transmisja w Polsacie Sport od godziny 12.30.