Loftus-Cheek: Mamy dobry wynik przed rewanżem

Ruben Loftus-Cheek uważa, że Chelsea wykonała plan minimum w pierwszym spotkaniu 1/2 finału Ligi Europy. "The Blues" zremisowali na wyjeździe z Eintrachtem Frankfurt 1:1. - Powinniśmy być zadowoleni z tego występu - powiedział.

Piłkarze Chelsea nie rozpoczęli najlepiej spotkania z Eintrachtem. To gospodarze mieli większą kontrolę nad boiskowymi wydarzeniami, czego efektem był piękny gol Luki Jovica. Dopiero z czasem "The Blues" doszli do głosu.

- Bardzo ciężkie spotkanie. Atmosfera była wspaniała. Czuliśmy presję w pierwszej połowie. Eintracht grał szybko, więc było nam trudno - ocenił Ruben Loftus-Cheek.

Bramka Pedro Rodrigueza zdobyta tuż przed zakończeniem pierwszej połowy stawia Chelsea w dobrej sytuacji przed rewanżem. Gracze Maurizio Sarriego nie mogą jednak zapominać, że w poprzedniej rundzie Slavia Praga potrafiła aż trzykrotnie pokonać Kepę Arrizabalagę. Mimo to Loftus-Cheek patrzy optymistycznie w przyszłość.

- W drugiej połowie kontrolowaliśmy spotkanie. Było więcej ruchu, stwarzaliśmy szanse. Najważniejsze, że mamy dobry wynik, że na Stamford Bridge zabieramy bramkę zdobytą na wyjeździe. Powinniśmy być zadowoleni z tego występu - dodał.

Angielski pomocnik był jednym z najlepszych na boisku. To on napędzał większość akcji w drugiej części gry, kiedy to Chelsea zdecydowanie przeważała.

- Mieliśmy swoje szanse. Pojawiło się kilka kontrataków. Zabrakło szczęścia, ale wynik i tak jest dobry - zakończył.

Cała rozmowa w załączonym materiale wideo.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.