Canelo - Jacobs: Z ostatniej chwili

Sporty walki

Na kogo stawiają fachowcy? Opinie są różne, ale wszyscy spodziewają się znakomitego pojedynku. Na kogo płyną duże pieniądze w zakładach bukmacherskich? Czy kolejna wyprzedana do ostatniego miejsca gala Canelo Alvareza w Las Vegas? To wszystko w ostatnim raporcie przed Canelo- Jacobs - jedną z najbardziej oczekiwanych walk 2019 roku!

Notowania bukmacherów

 

Pełne emocji i agresji ważenie, nie pomogło Danielowi Jacobsowi w notowaniach u bukmacherów. Ciągle zdecydowana większość grających (92 procent) widzi zwycięstwo Canelo Alvareza. Co ciekawe, poważni gracze (zakłady od 25,000 dolarów w górę), czyli w nomenklaturze bukmacherskiej “real money”, nie tylko widzą zwycięstwo Meksykanina, ale uważają, że mistrz świata WBC/WBA wygra z mistrzem świata IBF przez nokaut - najpóźniej do dziesiątej rundy.

 

Przewidywania fachowców

 

Teddy Atlas, trener, analityk TV: “Jacobs to dobry pięściarz, zmienia pozycje, trudno go trafić - przynajmniej na początku walki. Ale jak Canelo będzie bił tak mocno na korpus, jak robił to w ostatniej walce z Gołowkinem, to ja nie potrafię sobie wyobrazić Jacobsa przeciwstawiającego się przez całą walkę atakom Meksykanina. Jak długo potrwa walka? Widzę wygraną przed czasem Canelo, ale to naprawdę dobra walka, gdzie wszystko może się zdarzyć”.

 

Brian Mazique, Forbes Sports: “Chciałbym zwycięstwa Jacobsa, który bardzo dużo potrafi, ale wszechstronność Alvareza jest chyba niedoceniana. Potrafi bić z defensywy, bić seriami ciosów kiedy atakuje. Jestem bliski postawienia na niespodziankę, ale dam jednogłośne zwycięstwo Alvareza. Zdecydują końcowe rundy, kiedy jego przewaga będzie wyraźna, będą momenty, kiedy Canelo będzie bliski znokautowania Jacobsa.

 

Kevin Iole, Yahoo Sports: “Kto wie, czy nie najtrudniejsza - stylowo - walka Canelo w karierze. Jacobs umie wszystko i mocno bije, a Alvarez musi być w znakomitej formie by wygrać. Po stronie Canelo przemawia fakt, że pomimo tylko 28 lat, był w ringu z najlepszymi. Potrafi trzymać się opracowanej taktyki i znajdzie sposób by przedostać się do półdystansu i zadawać mocniejsze ciosy. Moje przewidywania: Niesiony dopingiem fanów w “T-Mobile Arena” Canelo na punkty, po bardzo wyrównanej walce.

 

Peter Khan, CBS Sports: “Jacobs ma wystarczająco wiele umiejętności, żeby wygrać z Canelo - jest większy, ma dłuższy zasięg ramion, będzie szybszy na ringu. Nie jestem jednak pewien czy wytrzyma walkę kondycyjnie, czy da radę być w pełnym ruchu przez 12 rund? Jeśli tak, to pokona Canelo na punkty”.

 

Hala wyprzedana?

 

W kasach “T-Mobile Arena” w Las Vegas było na 24 godziny przed walką Canelo-Jacobs dostępnych zaledwie kilkadziesiąt biletów. Najtańsze z nich, w sekcjach wymagających lornetki, kosztowały 180 dolarów, tych kilka pozostałych przy ringu wymagały wyłożenia na stół przynajmniej 2,000 dolarów. Promotor imprezy, Oscar De La Hoya spodziewał się, że w sobotnie południe w Las Vegas, gala będzie oficjalnie wyprzedana.

 

W załączonym materiale wideo awantura podczas ważenia Canelo i Jacobsa.

Przemek Garczarczyk, Polsat Sport
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie