EBL: Gdynianie blisko półfinału

Arka Gdynia kontrolowała drugi mecz z Legią Warszawa, wygrała 109:87 i prowadzi 2-0 w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi.

Marcus Ginyard zdobył pierwszych siedem punktów dla Arki, jednak dopiero po późniejszej trójce Bartłomieja Wołoszyna gospodarze uciekli na dziewięć punktów. Legia miała spore problemy z konstruowaniem akcji ofensywnych, a gospodarze grali bardzo swobodnie. Dzięki trafieniu z dystansu Krzysztofa Szubargi po 10 minutach było już 35:18. W drugiej kwarcie zespół z Warszawy wykorzystał mniejszą koncentrację rywali i głównie dzięki Rusłanowi Patiejewowi odrobił część strat. Po późniejszych akcjach Jakuba Karola goście zbliżyli się na dziewięć punktów. Sytuację ekipy trenera Przemysława Frasunkiewicza uspokajali Szubarga i Upshaw, a po pierwszej połowie wygrywali 55:43.

Rusłan Patiejew w trzeciej kwarcie zaskakiwał trafieniami z dystansu, ale podobnymi akcjami odpowiadał Josh Bostic. Ciągle niezwykle aktywny był Jakub Karolak, a dodatkowo do ataku włączał się Keanu Pinder - Legia dzięki temu była w grze! Po rzucie wolnym Patryka Nowerskiego przegrywała zaledwie czterema punktami. Serią 7:0 odpowiedział na to jednak James Florence i wszystko wracało do “normy”. Po 30 minutach było 84:73. W czwartej kwarcie ekipa trenera Tane Spaseva - grająca ciągle bez Omara Prewitta i Mo Soluade - nie była już w stanie wystarczająco zmniejszyć strat. Arka kontrolowała sytuację na parkiecie i mogła polegać na liderach - Josh Bostic oraz James Florence pokazali dobrą formę. “Setkę” przekroczył Marcel Ponitka, gdynianie wygrali 109:87 i prowadzą już 2-0 w serii ćwierćfinałowej.

Arka Gdynia - Legia Warszawa 109:87 (35:18, 20:25, 29:30, 25:14)

Arka Gdynia: James Florence 22, Robert Upshaw 20, Joshua Bostic 18, Marcus Ginyard 16, Krzysztof Szubarga 9, Marcel Ponitka 7, Adam Łapeta 5, Bartłomiej Wołoszyn 4, Dariusz Wyka 4, Deividas Dulkys 4, Jakub Garbacz 0, Grzegorz Kamiński 0.

Legia Warszawa: Jakub Karolak 32, Rusłan Patiejew 14, Sebastian Kowalczyk 12, Keanu Pinder 11, Filip Matczak 7, Michał Kołodziej 4, Adam Linowski 4, Patryk Nowerski 3, Mariusz Konopatzki 0, Jorge Bilbao 0, Dawid Sączewski 0, Jakub Sadowski 0

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-0 dla Arki Gdynia. Trzeci mecz odbędzie się we wtorek o 20:00 w Warszawie.