Kontrowersyjny post może złamać karierę gwiazdy rugby z Australii

Inne
Kontrowersyjny post może złamać karierę gwiazdy rugby z Australii
fot. PAP/EPA

Waży się los australijskiego rugbisty Israela Folau, który miał być filarem reprezentacji w rozpoczynającym się 20 września w Japonii turnieju o Puchar Świata. Zawodnik stanął przed komisją dyscyplinarną federacji pod zarzutem zamieszczenia homofobicznego postu.

- Pijacy, homoseksualiści, cudzołożnicy, kłamcy, złodzieje, ateiści, bałwochwalcy. Piekło czeka na was. Pokutujcie! Tylko Jezus może was zbawić - napisał w kwietniu na Instagramie Folau.

 

Z tego powodu klub New South Wales Waratahs zobowiązał się do rozwiązaniu z nim kontraktu wartości - jak szacują lokalne media - 4 mln dolarów australijskich (2,8 mln USD), a federacja zapowiedziała, że usunie go z reprezentacji.

 

W piątek australijskie media opublikowały wideo, na którym Folau, zwracając się do wiernych w kościele w Niedzielę Wielkanocną, mówił ze łzami w oczach o potrzebie obrony swojej wiary i nazwał siebie "żołnierzem Chrystusa".

 

- Cóż bowiem za korzyść stanowi dla człowieka zyskać świat cały, a swoją duszę utracić? - cytował Ewangelię według Św. Marka. To nasze życie jest naprawdę trudne - dodał.

 

Sprawa Folau, reprezentanta Australii tongijskiego pochodzenia, podzieliła drużynę narodową. Niektórzy potępili go, ale część zawodników stanęła za nim murem.

 

- Wyrzućcie mnie i wszystkich innych graczy rugby z wysp Pacyfiku, ponieważ mamy tę samą wiarę chrześcijańską - napisał na Facebooku jego kolega z reprezentacji Taniela Tupou.

 

Przesłuchanie Folau przez komisję dyscyplinarną odbywa się za zamkniętymi drzwiami. Będzie kontynuowane następnego dnia, a werdykt komisji nie zostanie ogłoszony wcześniej niż w poniedziałek.

PAP, WŁ

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze