ŁKS Łódź wraca do ekstraklasy. Sekulski przypieczętował awans

W meczu Fortuna 1 Ligi ŁKS Łódź pokonał GKS Jastrzębie 2:0 i tym samym zapewnił sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. „Rycerze Wiosny” zagrają w ekstraklasie po raz pierwszy od 2012 roku. Awans przypieczętował Łukasz Sekulski, który w sobotni wieczór strzelił dla drużyny gości dwa gole.

Przed meczem piłkarze Kazimierza Moskala potrzebowali trzech punktów, by przypieczętować awans do ekstraklasy. Na trzy mecze przed końcem łodzianie mogli spełnić marzenia kibiców i wrócić do piłkarskiej elity po blisko siedmiu latach.

Od początku meczu widać było w ekipie gości ogromną mobilizację. Choć nie przekładało się to na sytuacje strzeleckie, ekipa ŁKS-u bardzo agresywnie doskakiwała do piłkarzy z Jastrzębia. Trudne warunki do gry miał bramkarz gospodarzy Grzegorz Drazik, który dwukrotnie był faulowany przez zawodników z Łodzi.

ŁKS zdobył upragnione prowadzenie w 29. minucie. Po dośrodkowaniu w pole karne, zamieszanie wykorzystał Sekulski. Piłka wręcz odbiła się od zawodnika gościu, dzięki czemu zaskoczony Drazik nie był przygotowany do interwencji.

Drugi gol dla wicelidera Fortuna 1 Ligi padł tuż przed przerwą. Daniel Ramirez podał w idealnym momencie do Sekulskiego, a ten płaskim uderzeniem zdobył swoją drugą bramkę w sobotni wieczór. Na przerwę ŁKS schodził, będąc jedną nogą w ekstraklasie.

W drugiej odsłonie gry goście wyraźnie zwolnili. GKS Jastrzębie próbowali zdobyć gola kontaktowego, kilka razy byli naprawdę blisko, ale wyraźnie zabrakło im szczęścia. Drugą część gry przyćmił brutalny faul Bartłomieja Kalinkowskiego. W starciu z zawodnikiem ŁKS-u ucierpiał Kamil Szymura, który został poważnie kopnięty w głowę. Arbiter nie miał wyboru i pokazał faulującemu czerwoną kartkę.

Chwilę po brutalnym zagraniu mecz został zakończony. Awans ŁKS-u stał się faktem. Piłkarze wspólnie celebrowali na środku murawy w Jastrzębiu-Zdrój.

GKS 1962 Jastrzębie - ŁKS Łódź 0:2 (0:2)
Bramki: Sekulski 29, 45

GKS: Grzegorz Drazik - Dominik Kulawiak, Adam Wolniewicz, Kamil Szymura, Dawid Gojny - Bartosz Jaroszek (75. Damian Tront), Maciej Spychała (46. Marek Mróz) - Rafał Adamek (67. Jakub Wróbel), Kamil Jadach, Farid Ali - Kamil Adamek

ŁKS: Michał Kołba - Jan Grzesik, Jan Sobociński, Kamil Juraszek, Adrian Klimczak - Bartłomiej Kalinkowski, Lukas Bielak - Patryk Bryła (73. Wojciech Łuczak), Łukasz Piątek, Daniel Ramirez (86. Maciej Wolski) - Łukasz Sekulski (89. Rafał Kujawa)

Żółte kartki: Jaroszek, R. Adamek, Gojny - Bryła

Czerwona kartka: Kalinkowski (90, za faul)