MLS: Gol i asysta Ibrahimovicia nie wystarczyły. LA Galaxy przegrało z New York Red Bulls

Aż pięć goli oglądali kibice zgromadzeni na stadionie Red Bull Arena przy okazji meczu New York Red Bulls z Los Angeles Galaxy. Gospodarze wygrali 3:2 i wywalczyli trzecią wygraną w sezonie.

Spotkanie lepiej rozpoczęli zawodnicy prowadzeni przez Chrisa Armasa. W 15. minucie Amro Tarek dał prowadzenie ekipie New York Red Bulls. Później do głosu doszli goście, a udział przy obu bramkach w pierwszej połowie miał Zlatan Ibrahimović.

Szwed najpierw asystował przy trafieniu Carlosa Antuny w 39. minucie, a pod koniec tej części gry zanotował trafienie na 2:1 dla Los Angeles Galaxy. Były napastnik PSG uderzeniem głową pokonał Luisa Roblesa. Dla doświadczonego snajpera był to dziewiąty gol strzelony w ósmym meczu w tym sezonie MLS.

W drugiej połowie Marc Rzatkowski doprowadził do remisu w 59. minucie. Były pomocnik Salzburga wykorzystał podanie Connora Lade'a i zanotował premierową bramkę w obecnych rozgrywkach.

Kilka minut później gospodarze po raz kolejny wyszli na prowadzenie. Gola na 3:2 strzelił Derick Etienne, który zameldował się na murawie 120 sekund przed wpisaniem się na listę strzelców.

Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 3:2. Gospodarze wskoczyli dzięki temu na ósme miejsce w tabeli Konferencji Wschodniej.