NHL: Hurricanes zdmuchnęli rywali. Są w finale konferencji i czekają

Hokeiści Carolina Hurricanes jako pierwsi awansowali do trzeciej rundy play off rozgrywek NHL o Puchar Stanleya. Rywalizację z New York Islanders rozstrzygnęli już w czwartym meczu, pokonując rywali przed własną publicznością 5:2. Wcześniej Hurricanes nigdy nie zwyciężyli w fazie play off 4-0, choć mają w dorobku Puchar Stanleya, zdobyty w 2006 roku. W finale Konferencji Wschodniej zagrają z Boston Bruins lub Columbus Blue Jackets, W rywalizacji tych ekip jest remis 2-2.

W drużynie Hurricanes wyróżnili się Finowie Teuvo Teravainen i Sebastian Aho. Obaj strzelili gola i zaliczyli asystę. Do siatki "Wyspiarzy" trafili także Greg McKegg, Justin Williams i Rosjanin Andriej Swiecznikow.

W drugim piątkowym spotkaniu Saint Louis Blues przegrali z Dallas Stars 1:2. W półfinale Konferencji Zachodniej prowadzi drużyna z Teksasu 3-2.

Gole dla "Gwiazd" zdobyli na początku pierwszej i drugiej tercji Jason Spezza i Esa Lindell. Gospodarze osiągnęli sporą przewagę w strzałach na bramkę (39-27), ale krążek do siatki posłał tylko Jaden Schwartz w 49. minucie.

Szósty mecz, w którym Stars mogą przypieczętować awans do trzeciej rundy, odbędzie się w niedzielę w Dallas.