Trzeci mecz PSG bez zwycięstwa

Piłkarze pewnego już tytułu mistrzowskiego Paris Saint-Germain zremisowali przed własną publicznością z Nice 1:1 w 35. kolejce francuskiej ekstraklasy. W ostatnich siedmiu meczach, licząc wszystkie rozgrywki, stołeczny klub odniósł tylko jedno zwycięstwo.

Gospodarzy zaskoczył w pierwszej minucie drugiej połowy Kameruńczyk Ignatius Ganago, a do wyrównania doprowadził kwadrans później z rzutu karnego Brazylijczyk Neymar. W końcówce paryżanie mogli rozstrzygnąć mecz na swoją korzyść, ale rzutu karnego nie wykorzystał Urugwajczyk Edinson Cavani.

Zespół PSG musiał radzić sobie m.in. bez najlepszego strzelca Ligue 1 w tym sezonie Kyliana Mbappe (30 goli), który jest zawieszony za brutalny faul w finale Pucharu Francji 27 kwietnia.

W ostatnich sześciu ligowych meczach paryżanie doznali trzech porażek, dwukrotnie zremisowali i tylko raz zwyciężyli. W poprzedniej fazie sezonu wypracowali sobie jednak na tyle dużą przewagę, że już od kilku tygodni mają tytuł w kieszeni. Zgromadzili 85 punktów, a wicelider Lille ma 68.