Fantastyczny gol Kownackiego dał punkt Fortunie (WIDEO)

Dawid Kownacki strzelił pięknego gola dla Fortuny Dusseldorf w meczu 32. kolejki Bundesligi z Freiburgiem. Trafienie Polaka dało gościom remis 1:1, ale po spotkaniu w szeregach Fortuny był niedosyt, bo prawie całą drugą połowę Freiburg grał w dziesiątkę.

Kapitan reprezentacji Polski do lat 21 po raz trzeci w ciągu trzech tygodni wyszedł w pierwszym składzie Fortuny Dusseldorf. Na ławce, podobnie jak w wygranym starciu z Werderem pozostał z kolei Marcin Kamiński. Bez Kamińskiego w składzie goście z Dusseldorfu już w 9. minucie stracili gola, kiedy piłkę do siatki z rzutu karnego skierował Vincenzo Grifo. Później sprawy w swoje ręce wziął jednak Kownacki.

Ustawiony na lewym skrzydle "Kownaś" w 31. minucie popędził do prostopadłego podania od Kevina Stoegera i uderzył nie do obrony z okolic linii pola karnego. Piłka po strzale lewą nogą odbiła się jeszcze od poprzeczki i bardzo efektownie wpadła do bramki strzeżonej przez Alexandera Schwolowa. Był to trzeci gol Kownackiego w Bundeslidze - poprzednie dwa padły w starciu z Schalke 04 Gelsenkirchen.

Do przerwy było 1:1. Druga połowa rozpoczęła się znakomicie dla Fortuny, która od 47. minuty grała 11 na 10. Czerwoną kartką został bowiem ukarany Janik Haberer. Goście z Dusseldorfu nie potrafili jednak przełożyć liczebnej przewagi na kolejne trafienia. W 72. minucie boisko opuścił Kownacki, który został zmieniony przez Dodiego Lukebakio. Jego koledzy bramki już nie zdobyli i zaliczyli remis 1:1 w meczu drużyn środka tabeli.

Mecze Bundesligi na antenach Eleven Sports.

SC Freiburg - Fortuna Dusseldorf 1:1 (1:1)

Bramki: Grifo 9 (k) - Kownacki 31

Czerwona kartka: Haberer (47, za drugą żółtą)