Tour de Yorkshire: Van Avermaet wygrał ostatni etap

Greg Van Avermaet z polskiej grupy CCC wygrał w Leeds ostatni etap wyścigu kolarskiego Tour de Yorkshire, a w klasyfikacji generalnej zajął drugie miejsce. Triumfował Brytyjczyk Chris Lawless z ekipy Ineos, do którego Belg stracił dwie sekundy.

Losy czteroetapowego wyścigu ważyły się do ostatnich metrów. Van Avermaet, zwycięzca ubiegłorocznej edycji Tour de Yorkshire, tracił przed etapem sześć sekund do prowadzącego Lawlessa. W Leeds ci dwaj kolarze stoczyli pojedynek o triumf etapowy. Szybszy okazał się Van Avermaet, ale nie udało mu się odskoczyć od rywala i bonifikata za wygranie etapu okazała się niewystarczająca, aby wygrać cały wyścig.

Za ich plecami, z dwusekundową stratą, finiszował kolejny zawodnik Ineos Irlandczyk Eddie Dunbar.

Van Avermaet, mistrz olimpijski z Rio de Janeiro, odniósł drugie zwycięstwo w barwach CCC, po sukcesie etapowym 8 lutego w Dookoła Walencji. Ekipa CCC w pierwszym sezonie w gronie kolarskiej elity ma na koncie cztery triumfy.

W Yorkshire, gdzie odbędą się tegoroczne mistrzostwa świata, startowało dwóch Polaków. W klasyfikacji generalnej Michał Gołaś (Ineos) zajął 14. miejsce, tracąc 28 sekund do Lawlessa, a Paweł Bernas (CCC) był 83. - strata 22.43.

W wyścigu pod nową nazwą zadebiutowała grupa Ineos (wcześniej Sky).