Moskal gościem Magazynu Fortuna 1 Ligi

Piłka nożna
Moskal gościem Magazynu Fortuna 1 Ligi
fot. Cyfrasport

Dwie kolejki przed zakończeniem sezonu Fortuna 1 Ligi awans do Ekstraklasy zapewnili sobie piłkarze ŁKS-u. Beniaminek sprawił sporą niespodziankę, przed startem rozgrywek mówiono, że celem łodzian będzie utrzymanie się na tym poziomie. Z każdym wygranym meczem odważniej zapowiadano, że "Rycerze Wiosny" powalczą o awans. O ich sukcesie porozmawiamy w Magazynie Fortuna 1 Ligi, którego gościem będzie trener ŁKS-u Kazimierz Moskal. Transmisja programu na portalu Polsatsport.pl i w Polsacie Sport.

Przed 32. kolejką rozgrywek teoretyczne szanse na awans miała jeszcze Stal Mielec. Drużyna z Podkarpacia pokonała w sobotę w Katowicach  walczący o ligowy byt GKS i zbliżyła się do łodzian na cztery punkty. Podopiecznym trenera Moskala nie pozostawało nic innego, jak odpowiedzieć na zwycięstwo zwycięstwem. 

 

W niedzielę ŁKS wygrał 2:0 w Jastrzębiu-Zdroju z tamtejszym GKS-em, który trzy tygodnie wcześniej pokonał Stal i zdecydowanie utrudnił jej rywalizacje z łodzianami. "Rycerze Wiosny" mają teraz siedem punktów przewagi nad drużyną z Podkarpacia i już w drodze ze Śląska mogli świętować sukces. Wracają na najwyższy poziom rozgrywek po siedmiu latach przerwy. 

 

W poniedziałkowym Magazynie Fortuna 1 Ligi, którego gościem będzie Kazimierz Moskal, przedstawimy kulisy meczu w Jastrzębiu-Zdroju, zaprezentujemy też rozmowę z Danim Ramirezem - hiszpańskim pomocnikiem ŁKS-u.

 

Marcin Feddek oraz stali eksperci Janusz Kudyba i Tomasz Łapiński będą też rozmawiać o ciekawej sytuacji na dole tabeli Fortuna 1 Ligi. Zamyka ją zdegradowana już Garbarnia Kraków, a dwie kolejki przed końcem sezonu przed spadkiem ucieka jeszcze kilka zespołów. W weekend swój wyjazdowy mecz wygrał Stomil Olsztyn i nieco odskoczył od innych zagrożonych. Swoją sytuację mocno skomplikowali piłkarze z Suwałk i Bytowa. Wigry przegrały u siebie z Sandecją, Bytovia w Opolu z Odrą. To mogą być porażki, które przesądzą o losie tych zespołów. Skorzystali na nich gracze GKS-u Katowice, który także stracił trzy punkty, ale utrzymał się tuz nad strefą spadkową.        

 

Prowadzący: Marcin Feddek.
Gość: Kazimierz Moskal (ŁKS Łódź).
Eksperci: Janusz Kudyba i Tomasz Łapiński.

 

Transmisja Magazynu Fortuna 1 Ligi od godziny 20.30 na portalu Polsatsport.pl i w Polsacie Sport.

 
WŁ, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze