Słynny skoczek narciarski kończy karierę. Kombinezon zamieni na mundur

Zimowe
Słynny skoczek narciarski kończy karierę. Kombinezon zamieni na mundur
fot. Cyfrasport

Austriacki skoczek narciarski Andreas Kofler ogłosił w poniedziałek, że kończy karierę sportową. "Czas na nowy rozdział" - powiedział podczas konferencji prasowej w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, gdyż ma pracować w policji.

- Pożegnania zawsze są trudne, ale czas na nowy rozdział w życiu. Jestem tutaj, by zrobić pierwszy krok w przyszłość poza sportem - zaznaczył dwukrotny mistrz olimpijski i trzykrotny mistrz świata, który te tytuły wywalczył wraz z kolegami w drużynie.

 

W sezonie 2009/10 34-letni obecnie Kofler triumfował w prestiżowym Turnieju Czterech Skoczni. Indywidualnie odniósł 12 zwycięstw w zawodach Pucharu Świata, a najwyżej w klasyfikacji generalnej uplasował się w sezonie 2011/12, kiedy był trzeci.

 

Od obecnego na spotkaniu z mediami ministra spraw wewnętrznych Herberta Kickla otrzymał policyjny uniform, a w zamian przekazał mu w prezencie kombinezom narciarski.

 

- Miałeś wspaniałą karierę, a teraz jako super-orzeł wylądujesz w super-policji. Jestem przekonany, że w nowej roli też się świetnie się odnajdziesz - dodał Kickl.

PAP, WŁ
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie