W niedzielę Karabach po raz szósty z rzędu został mistrzem Azerbejdżanu. Tytuł zapewnił sobie po zwycięstwie przed własną publicznością nad Sabail FK 4:0 w przedostatniej kolejce ligowej. Polaka zabrakło w kadrze meczowej z powodu kontuzji.

 

Zawodnik pochodzący z Łodzi opuścił Legię Warszawa w lipcu 2017 roku i zasilił barwy Karabachu, z którym występował w Lidze Mistrzów oraz w rozgrywkach Ligi Europy. Ponadto świętował dwukrotnie zdobycie mistrzostwa kraju. Jednak kontrakt 9-krotnego reprezentanta Polski z azerskim potentatem wygasa wraz z końcem czerwca tego roku i nie wiadomo, czy zostanie przedłużony.

 

"Rzeźnik" w tym sezonie wystąpił w 11 meczach ligowych, w których strzelił jednego gola. Łącznie doświadczony środkowy obrońca rozegrał 21 spotkań w trwających rozgrywkach. Zagrał we wszystkich sześciu potyczkach Ligi Europy, w której Karabach rywalizował z Arsenalem, Sportingiem Lizbona oraz Worskłą Połtawa.

 

Dziennikarz Polskiego Radia - Mateusz Ligęza, zamieścił tajemniczy wpis na Twitterze dotyczący przyszłości Rzeźniczaka. Być może były wieloletni gracz Legii wróci do Polski.

 

 

WYNIKI I TABELA LIGI AZERSKIEJ