Chór zaśpiewa dla Miedzi Legnica

Piłka nożna
Chór zaśpiewa dla Miedzi Legnica
fot. Cyfrasport

Przed derbowym pojedynkiem Miedzi z Śląskiem Wrocław w 36. kolejce piłkarskiej ekstraklasy na stadionie w Legnicy zaśpiewa chór Madrygał. - Czegoś takiego chyba jeszcze nie było przed meczem - powiedział rzecznik Tomasz Brusiło.

Występ chóru Madrygał na stadionie beniaminka ekstraklasy jest związany z 50. Ogólnopolskim Turniejem Chórów Legnica Cantat, którego partnerem została właśnie Miedź. Miejsce będzie nietypowe i nietypowy będzie również repertuar, chórzyści w sile 40 gardeł zaśpiewają „Hej, hej Miedź Legnica”, czyli utwór towarzyszący miejscowym piłkarzom podczas przedmeczowej prezentacji.

 

 

- Od dawna współpracujemy z Legnickim Centrum Kultury, który jest organizatorem Legnica Cantat i zastanawialiśmy się razem, jak wyjść z wyższą kulturą do ludzi. Narodził się pomysł, aby chór zaśpiewał na stadionie i stanie się to za tydzień we wtorek. Zdradzę, że chór będzie w szalikach Miedzi. Chyba jeszcze nigdy czegoś takiego nie było na polskim stadionie przed meczem - powiedział Brusiło.

Mecz będzie dla Miedzi jak i Śląska miał ogromne znaczenie, bo może zadecydować o być albo nie być którejś z ekip w ekstraklasie, bo oba zespoły walczą o utrzymanie. Dodatkowo to derby Dolnego Śląska.

 

- To wszystko sprawia, że całe przedsięwzięcie będzie mieć dodatkowy smaczek. Jestem pewien, że występ chóru będzie na wysokim poziomie i liczymy, że taka będzie też gra piłkarzy - podsumował Brusiło.

 

WYNIKI, TERMINARZ I TABELA LOTTO EKSTRAKLASY

BS, PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Przeczytaj koniecznie