EBL: Mistrzowie Polski awansowali do półfinału

Anwil Włocławek pokonał w trzecim spotkaniu Arged BMSlam Stal Ostrów Wlkp. 105:98 i w całej serii zwyciężył 3-0.

Doskonale w ten mecz wszedł Mateusz Kostrzewski - dzięki niemu było 5:0. Trzema trójkami odpowiedział na to Ivan Almeida. Później rzutami z dystansu odpowiadał Casper Ware, a Arged BMSlam Stal ponownie miała małą przewagę. Swoimi akcjami zaskakiwał też m.in. Michał Ignerski, ale po zagraniu 2+1 Przemysława Żołnierewicza po 10 minutach było 31:29 dla gospodarzy. Również druga kwarta od początku była wyrównana, a Anwil ciągle zaskakiwał trójkami. Dodatkowo ważne trafienia notował Aaron Broussard. ale to wszystko było za mało, aby uciec rywalom. Nie do zatrzymania był przecież Ware, który nie tylko trafiał, ale też świetnie asystował. Ostatecznie po rzutach Ivana Marasa po pierwszej połowie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego wygrywał 57:53.

Zaraz na początku trzeciej kwarty ostrowianie szybko uciekli na 10 punktów - oczywiście było to możliwe dzięki Casperowi Ware’owi. Rzutami z dystansu reagował jednak Chase Simon, a po trójce Walerija Lichodieja włocławianie zbliżyli się na zaledwie punkt! Przewagę po chwili dawał im Szewczyk. W końcówce tej części meczu dobrze spisywał się Mike Scott, ale dzięki akcji Michała Michalaka po 30 minutach było 77:75 dla mistrzów. W kolejnej kwarcie ekipa trenera Igora Milicicia uciekała na siedem punktów po zagraniu Jarosława Zyskowskiego. To nie był koniec! Po kontrze wykończonej przez Szewczyka ich przewaga wzrosła aż do 14 punktów! Tego Arged BMSlam Stal nie była już w stanie odrobić. Anwil wygrał 105:98 i zwyciężył 3-0 w całej serii.

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp. - Anwil Włocławek 98:105 (31:29, 26:24, 18:24, 23:28).

Arged BM Slam Stal Ostrów Wlkp.: Casper Ware 23, Ivan Maras 19, Przemysław Żołnierewicz 14, Mike Scott 14, Mateusz Kostrzewski 13, Michał Nowakowski 9, Shawn King 6, Michał Chyliński 0, Witalij Kowalenko 0, Nemanja Jaramaz 0

Anwil Włocławek: Michał Michalak 15, Michał Ignerski 15, Ivan Almeida 14, Chase Simon 13, Jarosław Zyskowski 12, Szymon Szewczyk 11, Kamil Łączyński 10, Walerij Lichodiej 10, Aaron Broussard 5, Igor Wadowski 0

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 3-0 dla Anwilu, który awansował do półfinału.