Jest decyzja Sądu Odwoławczego PZPS w sprawie ONICO Warszawa

Siatkówka

Wygląda na to, że sprawa ONICO Warszawa zakończyła się na dobre. Sąd Odwoławczy PZPS wydał decyzję dotyczącą kontrowersji w meczu finałowym z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz braku zgody na przeprowadzenie transferu medycznego.

W obliczu kontuzji kluczowego zawodnika, czyli Bartosza Kurka, ONICO Warszawa zwróciło się do Profesjonalnej Ligi Siatkówki z prośbą o zgodę na dokonanie transferu medycznego. Do drużyny miał dołączyć Maciej Muzaj. Do tego jednak nie doszło, ponieważ organ decyzyjny dopatrzył się niezgodności z regulaminem rozgrywek. Kilka dni później urazu doznał również Bartosz Kwolek. W tym przypadku stołeczny klub dostał od PLS zielone światło na dokonanie roszady.

 

Dodatkowo w pierwszym meczu finałowym PlusLigi doszło do niecodziennej sytuacji. Sędzia Wojciech Maroszek zakończył mecz po skutecznej akcji Nikołaja Penczewa w ataku, lecz po chwili wycofał się ze swojej decyzji i wznowił grę. Ucierpiało na tym ONICO Warszawa, które po kilku akcjach przegrało wygrany mecz. 

 

Warszawski klub nie mógł pogodzić się z zaistniałą sytuacją, więc najpierw odwoływał się do władz Polskiej Ligi Siatkówki. To nie przyniosło efektów, więc zwrócił się do Sądu Odwoławczego PZPS. We wtorek ujawniona została decyzja organu.

 

Decyzja Sądu Odwoławczego PZPS:

 

"Sąd Odwoławczy przy Polskim Związku Piłki Siatkowej na posiedzeniu w dniu 6 maja podjął dwie decyzje związane z odwołaniami złożonymi przez Klub Piłki Siatkowej ONICO Warszawa SA.

 

W przedmiocie wniosku o powtórzenie meczu ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – ONICO Warszawa , rozegranego w dniu 27 kwietnia utrzymał w mocy zaskarżoną decyzję zarządzającego rozgrywkami, czyli Polskiej Ligi Siatkówki SA, o pozytywnej weryfikacji zawodów, to znaczy, że nie dojdzie do powtórzenia spotkania.

 

W sprawie braku możliwości przeprowadzenia transferu medycznego za zawodnika Bartosza Kurka, wobec dokonania transferu medycznego przez ONICO Warszawa za kontuzjowanego Bartosza Kwolka, umorzył postępowanie wobec jego bezprzedmiotowości."

CM, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze