Nowy przyjmujący trafił do GKS-u Katowice

Siatkówka
Nowy przyjmujący trafił do GKS-u Katowice
fot. Cyfrasport

Przyjmujący Adrian Buchowski został siatkarzem GKS Katowice. Jest czwartym zawodnikiem pozyskanym przez klub po zakończeniu sezonu. Trenerem zespołu będzie Dariusz Daszkiewicz, który zastąpił Piotra Gruszkę.

"GKS przekonał mnie pomysłem na budowę drużyny. Wkrótce wszystko będzie wiadomo. Powstanie fajny zespół, który może być bardzo ciekawy dla katowickich kibiców" – powiedział zawodnik, cytowany przez klubową stronę internetową.

 

Przyznał, że ma dobry kontakt z trenerem Daszkiewiczem. - Pracowałem z nim trzy lata w Kielcach, wiem, że sobie poradzi, na pewno wie, jak wszystko poukładać – dodał.

 

Buchowski grał w przeszłości w Jastrzębskim Węglu, Siatkarzu Wieluń, Ślepsku Suwałki, Effectorze Kielce, Indykpolu AZS Olsztyn, a ostatnio w MKS Będzin.W minionym sezonie GKS zajął ósme miejsce w PlusLidze. Po zakończeniu rozgrywek z klubem pożegnało się 12 graczy i trener Piotr Gruszka.

 

Klub wcześniej pozyskał rozgrywającego Jana Firleja, atakujących Wiktora Musiała i Jakuba Jarosza, a umowy przedłużyli rozgrywający Maciej Fijałek i środkowy Emanuel Kohut.

 

WYNIKI PLUSLIGI

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze