Rewolucja w ONICO Warszawa! Sześciu zawodników żegna się z klubem

Siatkówka
Rewolucja w ONICO Warszawa! Sześciu zawodników żegna się z klubem
fot. Cyfrasport

Sześciu siatkarzy: Kanadyjczycy Graham Vigrass i Sharone Vernon-Evans, Bułgar Nikołaj Penczew, Jan Nowakowski, Konrad Buczek oraz pozyskany tuż przed końcem sezonu Maciej Muzaj odchodzi z ONICO Warszawa - poinformował wicemistrz Polski.

"Wszystkim zawodnikom dziękujemy za występy w barwach naszej drużyny i ogromny wkład w historyczny sukces, jakim jest wicemistrzostwo kraju. Życzymy powodzenia w nowych klubach, jednocześnie mając nadzieję, że nasze sportowe drogi jeszcze się skrzyżują. Warszawa na pewno o Was nie zapomni" - przekazał w komunikacie prezes i dyrektor sportowy klubu Piotr Gacek.

 

Muzaj dołączył do stołecznej drużyny tylko na decydujące spotkania play off, zastępując na zasadzie transferu medycznego Bartosza Kwolka. Już wcześniej na przyszły sezon podpisał umowę z rosyjskim Gazpromem-Jugra Surgut. Wcześniej wiadomo było, że tylko do końca sezonu stołeczny zespół, który odniósł największy sukces w historii, poprowadzi trener Stephane Antiga.

 

W finałowej rywalizacji play off ONICO przegrało z Zaksą Kędzierzyn-Koźle 0-3. Kontrowersje z powodu błędu sędziów wzbudziło pierwsze spotkanie, ostatecznie wygrane przez zespół Zaksy 3:2. We wtorek PZPS poinformował, że obradujący w poniedziałek Sąd Odwoławczy przy Polskim Związku Piłki Siatkowej odrzucił wniosek stołecznego klubu, który domagał się powtórzenia pierwszego meczu.

 

WYNIKI PLUSLIGI

A.J., PAP
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie