Zenit Kazań wyjdzie z opresji? Zwycięstwo rosyjskiego giganta

Zenit Kazań przegrał dwa pierwsze mecze finałowe rosyjskiej Superligi. Podopieczni Władimira Alekny w trzecim starciu zaprezentowali się lepiej wygrywając 3:0 i przedłużyli szanse na zdobycie kolejnego tytułu mistrzowskiego.

Już w pierwszej partii Zenit zaprezentował próbkę swoich umiejętności. Za sprawą znakomitej zgrywki Maksima Michajłowa ekipa z Kazania uzyskała pięciopunktowe prowadzenie, które pozwoliło na spokojne prowadzenie gry. Set zakończył się wygraną Zenita 25:20.

Po zmianie stron wydawało się, że przebieg seta będzie identyczny. Atakujący Zenita wypracował dla swojej drużyny naprawdę dogodną sytuację. Gospodarze zdołali jednak zniwelować przewagę (11:11) i doprowadzić do fragmentu wyrównanej gry. Ostatecznie i tak lepsi okazali się podopieczni Alekny.

Początek trzeciej partii był najbardziej wyrównany. Mogło się więc wydawać, że siatkarze z Kazania będą musieli włożyć więcej pracy, by zakończyć ten mecz zwycięstwem. Oni jednak udowodnili, że są w świetnej dyspozycji i wygrali wysoko 25:19, a w całym meczu 3:0.

Najskuteczniejszym siatkarzem Zenita był Michajłow. Zdobył 15 punktów. Po drugiej stronie siatki najlepiej zaprezentował się Wiktor Poletajew. Zgromadził na swoim koncie o jedno "oczko" mniej.

Kuzbass Kamerowo - Zenit Kazań 0:3 (20:25, 21:25, 19:25)