EBL: Stelmet wygrał na wyjeździe z MKS Dąbrowa Górnicza i objął prowadzenie

Przemysław Zamojski trafiał z dystansu, jego Stelmet Enea BC Zielona Góa pokonał MKS Dąbrowa Górnicza i prowadzi w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi 2-1. Mecz nr 4 w piątek.

Zielonogórzanie rozpoczęli od dwóch trójek z rzędu, ale gospodarze błyskawicznie doprowadzali do remisu. Stelmet Enea później znowu zdobywał przewagę, bo z dystansu nadal trafiali Przemysław Zamojski i Żeljko Sakić. Z drugiej strony świetnie spisywał się Deng Deng, a swoje robił Cleveland Melvin. Dzięki trójce Bena Richardsona MKS po 10 minutach prowadził 29:28. W drugiej kwarcie zespół trenera Jacka Winnickiego zdobywał małą przewagę, ale dzięki szybkim atakom goście ciągle byli blisko. Dąbrowanie znowu uciekali, a wszystkich zaskakiwał - zarówno w obronie, jak i w ataku - Mateusz Zębski. Kolejna akcja Denga oznaczała wynik 53:46 po pierwszej połowie.

Po trójkach Adrisa De Leona przewaga gospodarzy wzrosła nawet do 11 punktów, ale serią 7:0 szybko odpowiedziała ekipa trenera Igora Jovovicia. Późniejsze trafienia Quintona Hosleya i Markela Starksa dawały prowadzenie Stelmetowi Enei. Goście uciekali nawet na dziewięć punktów, bo grali świetnie w szybkim ataku, a rywale nie wracali do obrony. Po zagraniu Łukasza Koszarka po 30 minutach było 78:71 dla zielonogórzan. Ich przewaga wzrastała do 11 punktów po kolejnych trójkach Przemysława Zamojskiego i Łukasza Koszarka. Od tego momentu kontrolowali sytuację na parkiecie, a MKS nie był w stanie już na to zareagować. Ostatecznie Stelmet Enea wygrał 99:79 i prowadzi 2-1 w ćwierćfinale Energa Basket Ligi.

MKS Dąbrowa Górnicza - Stelmet Enea BC Zielona Góra 79:99 (29:28, 24:18, 18:32, 8:21).

MKS Dąbrowa Górnicza: Adris De Leon 21, Mateusz Zębski 12, Mathieu Wojciechowski 12, Deng Deng 11, Cleveland Melvin 9, Ben Richardson 6, Konrad Dawdo 3, Jakub Kobel 3, Michał Gabiński 2, Radosław Chorab 0, Filip Stryjewski 0.

Stelmet Enea BC Zielona Góra: Przemysław Zamojski 26, Quinton Hosley 18, Zeljko Sakic 16, Markel Starks 11, Michał Sokołowski 10, Łukasz Koszarek 9, Adam Hrycaniuk 5, Darko Planinic 2, Gabe DeVoe 2, Kacper Mąkowski 0, Kacper Traczyk 0, Michael Humphrey 0.

Stan rywalizacji play off (do trzech zwycięstw) 2-1 dla Stelmetu. Czwarty mecz zostanie rozegrany w Dąbrowie Górniczej w piątek.