W piątek odbędzie się specjalny turniej wagi ciężkiej w Kościerzynie. Nagrodą będzie 100 tysięcy złotych oraz podpisanie zawodowego kontraktu z grupą Rocky Boxing Night. W skład tych zawodowych wchodzi ośmiu zawodników.

 

- Od 16. roku życia trenuję boks. Jestem multimedalistą mistrzostw Polski. W swoim debiucie zawodowym zawalczę z Jakubem Sosińskim. Na boks trafiłem przypadkowo. Chciałem poprawić swoją sylwetkę oraz zgubić trochę kilogramów. Jednak ten sport wciągnął mnie na dłużej. Spodobała mi się rywalizacja. Boksuję z odwrotnie pozycji i jestem pięściarzem dystansowym - opowiedział o sobie Figiel.

 

- Przygotowania przebiegają jak do walki zawodowej. Najpierw była budowana siła maksymalna, a następnie wytrzymałość siłowa. Kolejno przeszliśmy do sparingów, gdzie pracowaliśmy nad szybkością - zdradził młody pięściarz.

 

- Nastawiam się na cztery rundy, ale wiadomo, że jest to waga ciężka i jeden cios może zakończyć walkę. Krzysztof Zimnoch pomaga mi się przygotować do pojedynku z Sosińskim. Toczymy wspólne sparingi, które są dla mnie cenną lekcją - zaznaczył.

 

Transmisja gali w Kościerzynie w piątek od 20.00 w Polsacie Sport, natomiast w Polsacie Sport Fight od 19.00.