Klopp został ojcem jednego z największych sukcesów w historii Liverpoolu na europejskim podwórku. Przed spotkaniem niewielu wierzyło w awans The Reds w obliczu absencji Mohameda Salaha, Roberto Firmino i Naby'ego Keity, jednak zmotywowany zespół Kloppa potrafił na boisku zdominować zagubioną Barcelonę.
 
- Przed meczem powiedziałem chłopakom, że odrobienie strat jest praktycznie niemożliwe. Ale tylko oni mogliby dokonać czegoś takiego. Na końcu to jedenastu piłkarzy kontra jedenastu piłkarzy. Widziałem Jamesa Milnera płaczącego na murawie po awansie. Ci chłopcy są kur.. niemożliwi. Ukarajcie mnie za przekleństwa, jeśli chcecie - mówił na konferencji prasowej rozemocjonowany Klopp.
 
Po zakończeniu spotkania kamery uchwyciły oczywiście niemieckiego menedżera, który razem z piłkarzami i kibicami świętował historyczne zwycięstwo i awans do kolejnego finału.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.