Rewolucja w Jastrzębskim Węglu! Sześciu zawodników żegna się z klubem

Siatkówka
Rewolucja w Jastrzębskim Węglu! Sześciu zawodników żegna się z klubem
fot. Cyfrasport

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla zakończyli sezon 2018/2019 w PlusLidze na trzecim miejscu. Zdobycie brązowego krążka było okazją do godnego pożegnania się z klubem z Górnego Śląska dla sześciu zawodników.

We wtorkowe popołudnie klub z Jastrzębia zorganizował spotkanie ze sponsorami oraz władzami miasta, na którym podsumowano sezon. Prezes Adam Gorol podziękował sześciu zawodnikom, którzy po zakończonym sezonie odchodzą z ekipy brązowych medalistów. Mowa o Grzegorzu Kosoku, Dawidzie Guni, Jakubie Turskim, Wojciechu Ferensie, Patryku Czyrniańskim oraz Nikodemie Wolańskim. Ten pierwszy był kapitanem zespołu, który w Jastrzębskim grał przez cztery sezony.

 

- „Kosa” był kapitanem drużyny, kluczowym graczem w zespole, z długim stażem gry w Klubie, który dał nam wiele. Osobiście bardzo żałuję, że tracimy takiego zawodnika. On wnosił do drużyny coś więcej. Dlatego zawsze chętnie go uściskam, bez względu na to, barwy jakiego klubu będzie reprezentował - rzekł szkoleniowiec jastrzębian, Roberto Santilli na łamach oficjalnej strony klubu.

 

 

- Sport zawodowy funkcjonuje w taki sposób, że co sezon następują zmiany w składzie i trzeba to zrozumieć. W naszym przypadku nie jest to przyjemny moment, gdyż mamy medal, cieszymy się z niego, a z pewnymi zawodnikami trzeba się rozstać. Teraz się żegnamy, ale w sporcie często następują powroty i my ich również nie możemy wykluczyć - zaznaczył Gorol.

 

WYNIKI I TABELA PLUSLIGI

KN, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze