Alderweireld: Pokazaliśmy, że jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy

Toby Alderweireld i jego koledzy dokonali czegoś niesamowitego, wygrywając na wyjeździe z Ajaksem Amsterdam 3:2 w rewanżowym meczu półfinałowym Ligi Mistrzów. - Pokazaliśmy, że jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy - powiedział obrońca Tottenham Hotspur.

Piłkarze Ajaksu Amsterdam prowadzili po pierwszej połowie 2:0. Biorąc pod uwagę fakt, że pierwszy mecz w Londynie wygrali 1:0, wydawało się, że pewnie awansują do finału. Goście się jednak nie poddali i wygrali 3:2.

- Zadecydowała nasza mentalność. Straciliśmy dwie bramki, wiedzieliśmy, że musimy strzelić trzy, ale pokazaliśmy, że nie ma dla nas rzeczy niemożliwych. W takich okolicznościach zrobić to, co zrobiliśmy w drugiej połowie, to niewiarygodne. Oczywiście, Ajax grał świetnie i potwierdził, że jest bardzo dobrą drużyną - powiedział Alderweireld.

- Pokazaliśmy, że jesteśmy zdolni do wielkich rzeczy i możemy pokonać każdego - dodał.

Bohaterem meczu został Lucas Moura, który skompletował hat-tricka. - Zasłużył na ogromny szacunek. Pokazał przede wszystkim swoją niesamowitą szybkość. Bardzo się cieszę, że to on został bohaterem - ocenił Belg.

WYNIKI I TERMINARZ LIGI MISTRZÓW

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym Polsacie, Plusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.