Fabiański wybrany piłkarzem sezonu w West Ham United

Piłka nożna
Fabiański wybrany piłkarzem sezonu w West Ham United
fot. PAP/PA

Bramkarz reprezentacji Polski Łukasz Fabiański został wybrany piłkarzem roku w West Ham United, z którym związał się przed tym sezonem. Dodatkowo Polak zostało wyróżniony za najlepszą interwencję bramkarską oraz najlepszy transfer do angielskiego klubu.

"Oczywiście jestem bardzo szczęśliwy i wdzięczny wszystkim kibicom, którzy na mnie głosowali. To coś niesamowitego, szczególnie w moim pierwszym sezonie spędzonym w tym klubie. Dlatego naprawdę doceniam każde wsparcie. Jestem po prostu szczęśliwy, że udało mi się zagrać w taki sposób, aby być postrzeganym jako dobry bramkarz" - powiedział Fabiański cytowany na oficjalnej stronie stołecznego klubu.

 

W dobiegającym końca sezonie ligi angielskiej Polak zagrał we wszystkich 37 meczach wpuszczając w nich 54 gole. W siedmiu spotkaniach zachował czyste konto. Został dopiero piątym bramkarzem, który otrzymał takie wyróżnienie w klubie.

 

34-letni Fabiański przeszedł do WHU latem ubiegłego roku ze Swansea City, które spadło z Premier League. Przed ostatnią kolejką ligową, w której West Ham United zagra na wyjeździe z Watfordem, stołeczny klub z 49 punktami zajmuje 11. miejsce.

 

 

 

TABELA I WYNIKI PREMIER LEAGUE

A.J., PAP

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze