Ile angielskich drużyn zagra w Lidze Mistrzów 2019/20?

Piłka nożna

Pewne miejsce w Lidze Mistrzów 2019/20 mają już trzy angielskie drużyny - Manchester City, Liverpool i Chelsea. Czy zobaczymy w niej jeszcze jedną czy może jeszcze więcej klubów?

Z Premier League do Champions League kwalifikują się cztery najlepsze drużyny po 38. kolejkach. W tym momencie pewny awans mają już City, Liverpool i Chelsea. Bardzo blisko promocji do prestiżowych rozgrywek jest czwarty aktualnie Tottenham, choć teoretycznie na ostatniej prostej może wyprzedzić go Arsenal.

 

Każda z tych dwóch drużyn może jednak dostać się do Ligi Mistrzów inną ścieżką - poprzez wygranie europejskiego pucharu. Tottenham 1 czerwca zagra bowiem w finale Ligi Mistrzów z Liverpoolem, a Arsenal dostanie szansę zwyciężenia w Lidze Europy kilka dni wcześniej.

 

W Lidze Mistrzów 2018/19 będziemy więc mogli zobaczyć aż pięć angielskich klubów. A czy jest w teorii możliwy występ sześciu zespołów z Premier League? Niedawno w grze o miejsce w czwórce ligi angielskiej był przecież Manchester United. Wyjaśniamy - gdyby Czerwone Diabły zajęły czwarte miejsce w lidze, a Tottenham i Arsenal będące poza czwórką wygrałyby w pucharach, to UEFA nie pozwoliłaby na występ szóstki z Wysp Brytyjskich.

 

Dlaczego? Zapraszamy na analizę Szymona Rojka ze studia Ligi Europy.

 

WYNIKI I TERMINARZ LIGI EUROPY

 

Oglądaj na żywo największe europejskie gwiazdy piłki nożnej i ekscytujące zmagania najlepszych europejskich drużyn – fazy pucharowe Ligi Mistrzów UEFA i Ligi Europy UEFA 2018/2019 na kanałach Polsat Sport Premium 1 i Polsat Sport Premium 2, w Cyfrowym PolsaciePlusie i IPLI. Prestiżowe rozgrywki dostępne są w telewizji, na komputerach, smartfonach i tabletach.

psl, Polsat Sport

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze