Energa Basket Liga: Niesamowita postawa Legii! Będzie piąty mecz z Arką

Koszykówka

Legia Warszawa pokonała Arkę Gdynia 100:94 i doprowadziła do remisu 2-2 w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi. Decydujący piąty mecz w niedzielę! Transmisja w Polsacie Sport od 12:30.

Rusłan Patiejew na początku spotkania był bardzo aktywny w ataku, a dzięki temu gospodarze utrzymywali się blisko rywali. James Florence i Josh Bostic robili jednak swoje - po akcji 2+1 tego drugiego Arka miała już osiem punktów przewagi.
 
Reagował jeszcze Jakub Karolak, ale po 10 minutach i trafieniach Krzysztofa Szubargi to gdynianie prowadzili 33:20. W drugiej kwarcie trafiał Filip Matczak, a Legia potrafiła zbliżyć się jeszcze na pięć punktów po rzutach wolnych Mariusza Konopatzkiego. Trójki trafiał też Adam Linowski, a w samej końcówce, po indywidualnym zagraniu Matczaka, mieliśmy niespodziewany remis! Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:47.
 
Również od początku trzeciej kwarty Legia była bardzo blisko, mimo że gdynianie zdobywali małą przewagę po rzutach Josha Bostica i Bartłomieja Wołoszyna. Do remisu ponownie doprowadził jednak Jakub Karolak, a dzięki akcji Mariusza Konopatzkiego gospodarze byli nawet na prowadzeniu. Dzięki Keanu Pinderowi po 30 minutach było 69:64! 
 
W czwartej kwarcie zespół trenera Tane Spaseva uciekał nawet na 10 punktów po trafieniu Patryka Nowerskiego. O lepszy wynik walczyli Bostic z Łapetą, ale zawodnicy ekipy z Warszawy ciągle trafiali! Nie do zatrzymania był Jakub Karolak, a pewny na linii rzutów okazywał się Sebastian Kowalczyk. Ostatecznie Legia wygrała 100:94 i doprowadziła do remisu 2-2 w ćwierćfinale play-off Energa Basket Ligi.
 
Najlepszym strzelcem gospodarzy był Jakub Karolak, który rzucił 31 puntków! W ekipie gości wyróżniał się Josh Bostic z 29 punktami, 3 zbiórkami i 3 asystami.
 
Legia Warszawa - Asseco Arka Gdynia 100:94 (20:33, 27:14, 22:17, 31:30)
ch, plk.pl
Przejdź na Polsatsport.pl

PolsatSport.pl w wersji na telefony z systemem Android i iOS!

Najnowsze informacje i wiadomości na bieżąco, gdziekolwiek jesteś.

Komentarze

Przeczytaj koniecznie